Čo sa u nás udialo - školský rok 2022/2023

 • Patologická pitva (III. VET) Patologická pitva (III. VET)

  Žiaci 3. ročníka zameranie 05 – chov psov sa zúčastnili 15.12. patologickej pitvy šteňaťa. Žiaci na základe prevedenej pitvy vedeli stanoviť diagnózu a príčiny úmrtia.

  Zobraziť viac
 • Okresné kolo olympiády v AJ Okresné kolo olympiády v AJ

  Po úspešnom absolvovaní školského kola olympiády v anglickom jazyku našu školu reprezentovala víťazka Victoria zo IV.VET na okresom kole, ktoré sa konalo 19.1.2023 na Spojenej škole Tilgnerovej. V silnej konkurencii v kategórii 2D naša maturantka zabojovala a podarilo sa jej získať výborné druhé miesto. Victorii gratulujeme, držíme jej palce na maturitách a tešíme sa na ďalšie krásne umiestnenia našich študentov.

  Zobraziť viac
 • CITES – praktické hľadisko CITES – praktické hľadisko

  CITES majú naši tretiaci a štvrtáci z teoretického hľadiska v malíčku. Z praktického hľadiska im však prišli 14. decembra rozšíriť obzory odborníci naslovovzatí – ochranári zo Správy chránenej krajinnej oblasti Dunajské luhy. Z prednášky sa dozvedeli viacero zaujímavých faktov, ktoré si už len stačí zapamätať na maturitnú skúšku.

  Zobraziť viac
 • Medzinárodná výstava psov Winter Danube Medzinárodná výstava psov Winter Danube

  Dňa 25.11.2022 sa študenti 4.ročníka – zameranie hov psov zúčastnili Medzinárodnej výstavy psov Winter Danube. Študenti sa počas výstavy postupne oboznamovali s priebehom a organizáciou tejto medzinárodnej akcie. Úvodom sa oboznámili s veterinárnou kontrolou psou, veterinárnych preukazov a petpasov pri príchode psov na výstavisko, veterinárnymi podmienkami konania výstavy, úlohou službukonajúceho veterinárneho lekára počas príjmu psov, ale aj počas celého priebehu výstavy. Pred začiatkom samotného vystavovania psov v kruhoch, bývalá študentka našej školy podrobne oboznámila študentov s prípravou svojho psa na výstavu, ako aj s podrobnosťami o plemene jej psíka. Zároveň predviedla, ako sa výstavný pes vodí vo výstavnom kruhu pri posudzovaní psa. S podrobným postupom prípravy psa na výstavu, od šteňaťa po dospelého psa, študentom predviedla profesionálna „hendlerka“ /vystavovateľka psov/, ktorá to aj priamo demonštrovala na mladom psíkovi. Študenti navštívili aj niekoľko predajných stánkov s potrebami pre psov, kde si priamo mohli prezrieť a vyskúšať použitie jednotlivých pomôcok na starostlivosť a ošetrovanie psov. Individuálne si potom študenti pozerali posudzovanie psov odbornými posudzovateľmi v jednotlivých výstavných kruhoch podľa toho, o ktoré plemeno mali záujem. Účasť študentov na medzinárodnej výstave psov priamo korešpondovala s preberaným učivom v predmete Chov, výživa a výcvik psov, pričom si študenti v praxi overili vedomosti o príprave a priebehu výstavy psov, úlohe veterinárneho lekára pri kontrole psov pri vstupe na výstavu, ako aj počas celého trvania výstavy, o povinnostiach vystavovateľov, o predvádzaní psov, o úlohe posudzovateľov a rozhodcov a o jednotlivých súťažiach konaných počas výstavy.

  Zobraziť viac
 • Vianočný volejbalový turnaj – VET CUP 22 Vianočný volejbalový turnaj – VET CUP 22

  Hurááá do telocvične...to bolo heslo dňa 16.12. 2022, kedy sa uskutočnil vianočný volejbalový turnaj. Žiaci si vytvorili tímy, kde na čele tímu stál ich triedny učiteľ, prípadne iný vyučujúci. Proti sebe sa postavilo 6 tímov, o víťazstvo sa bojovalo v dvoch skupinách. Jednotlivé sety sa vyznačovali veľkou bojovnosťou, výkony hráčov boli veľmi vyrovnané. Do finále sa nakoniec prebojovali tímy ABORTY (IV. VET so svojou triednou učiteľkou Paulínou Č.) a PELENDREKY ( II.VET s triednou učiteľkou Renatou K.). Víťaz však môže byť iba jeden.... Prvé miesto obsadili naši druháci (PELENDREKY). Na záver sa pelendreky poukladali na zem a urobili si fotku víťazného mužstva. O výbornú atmosféru počas celého turnaja sa postarali aj Samo a Michaela, ako cheerleaders.

  Zobraziť viac
 • Haus des Meeres a Christkindlmarkt Haus des Meeres a Christkindlmarkt

  V stredu 21. 12. 2022 sa vybraní tretiaci a štvrtáci pohodlne usadili na sedadlách autobusu a nechali sa unášať vo vianočnom duchu až do Viedne, kde ich čakal parádny program. Najprv si prezreli Aqua Terra ZOO = Haus des Meeres s viac ako 10 000 živočíchmi. Pôvodná funkcia protileteckej obrannej veže sa v časoch mieru stala exkluzívnym domovom morských, sladkovodných i teráriových obyvateľov lokalizovaných na 10 poschodiach. A komu sa z tej nádhery zatočila hlava, mohol sa vyvetrať a pokochať sa výhľadom na celú Viedeň z terasy múzea. Ďalším bodom programu bola prehliadka exponátov Prírodovedeckého múzea. V poobedňajších hodinách si vychutnali atmosféru vianočných trhov pri radnici – korčuľovanie na ľade, punč, klobásky, pečené gaštany.... Za svetla vianočných svetielok sa program celodenného výletu naplnil a všetci účastníci sa rozlúčili so želaním krásnych vianočných sviatkov a pohodových prázdnin.

  Zobraziť viac
 • Slovenská poľnohospodárska univerzita – možnosti štúdia Slovenská poľnohospodárska univerzita – možnosti štúdia

  V pondelok 19. 12. 2022 zástupcovia Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre odprezentovali našim maturantom možnosti štúdia na vysokej škole. Ing. M. Rolinec, PhD. z Katedry výživy Fakulty agrobiológie a potravinových zdrojov SPU v Nitre oboznámil žiakov s možnosťami štúdia i s výhodami a benefitmi, ktoré sú s týmto štúdiom spojené.

  Zobraziť viac
 • Exkurzia v ZOO Exkurzia v ZOO

  Dňa 16.12.2022 sa žiaci našej školy zúčastnili exkurzie v ZOO Bratislava pod vedením nášho vynikajúceho učiteľa MVDr. Kopčoka. Vďaka jeho dlhoročným skúsenostiam veterinárneho lekára a niekoľkoročnej praxi v zoologickej záhrade sme sa dostali na miesta bežne neprístupné pre návštevníkov. Videli sme napríklad zákulisie šeliem, senník s výkladom o skladovaní a prevoze sena, sklady mäsa, a pán profesor nám tiež vysvetlil ekosystém jazera. Prednáška bola veľmi pútavá a odniesli sme si veľa zaujímavých informácií.

  Zobraziť viac
 • Mikuláš na Deň otvorených dverí Mikuláš na Deň otvorených dverí

  Dňa 6. 12. 2022 sme spojili na našej škole dve významné udalosti – oslávili sme Mikuláša a zrealizovali Deň otvorených dverí. Všetci účastníci sa stretli v aule školy, aby si vypočuli informácie o štúdiu od Mgr. Melichovej, žiačok 4. ročníka – Viktórie a Adriany, žiačok 3. ročníka – Sofie a Doroty a od absolventov školy – Kristiána a Júlie, ktorí momentálne študujú na Slovenskej poľnohospodárskej univerzite v Nitre. Uchádzači o štúdium na našej škole si pozreli s nadšením i program, ktorý si pre nich pripravili žiaci školy s ich domácimi miláčikmi, a domov si odniesli nielen príjemné zážitky, informácie, ale aj milý suvenír – magnetku.

  Zobraziť viac
 • Účelové cvičenie trochu netradične – zdravie na školách Účelové cvičenie trochu netradične – zdravie na školách

  Dňa 29. 11. 2022 sa žiaci 1. a 2. ročníka v spolupráci so Strednou zdravotníckou školou, Strečnianska, Bratislava, zúčastnili účelového cvičenia. Cvičenie prebehlo inak, ako sme zvyknutí. Žiaci absolvovali 2 programy. Jeden program pozostával z prednášky o podávaní prvej pomoci a následne z nácviku. Žiaci si vyskúšali podanie prvej pomoci človeku v bezvedomí, s otvorenou ranou a krvácaním i Heimlichov hmat. Druhý program bol rovnako zaujímavý, venoval sa aplikácii ANATOMICA, ktorý úžasným spôsobom približuje anatómiu človeka i za pomoci 3D okuliarov. Ďakujeme pani riaditeľke i ostatným prednášajúcim za vynikajúci a prínosný program.

  Zobraziť viac
 • Prváci a druháci vo Viedni Prváci a druháci vo Viedni

  Dňa 19.12. 2022 sa žiaci prvého a druhého ročníka so svojimi učiteľmi vybrali do Viedne pozrieť a vychutnať si predvianočnú náladu u našich susedov. Okrem návštevy vianočných trhov pred viedenskou radnicou si žiaci aj učitelia pozreli múzeum Haus des Meeres a Prírodovedné múzeum. Atmosféra počas celého dňa bola veselá, nálada priateľská, počasie na toto zimné obdobie priaznivé. Síce premrznutí, ale s pozitívnymi zážitkami a peknými spomienkami sa všetci už za tmy vrátili domov.

  Zobraziť viac
 • MIKROP - KONE MIKROP - KONE

  Žiaci sa zúčastnili VI. ročníka seminára MIKROP - KONE v Nitre. Oboznámili sa s manažmentom a výživou koní, krmivami. V ďaľšej prednáške sa dozvedeli o kolike koní, jej príčinách, diagnostike a terapii. Pri biotechnológii v chove koní sa zoznámili s insemináciou, transferom embrya a klonovaním.

  Zobraziť viac
 • Návšteva Chemického ústavu SAV Návšteva Chemického ústavu SAV

  Dňa 10.11. 2022 sa žiaci 2. ročníka našej školy zúčastnili exkurzie v Chemickom ústave SAV. V autentických priestoroch, v jednotlivých laboratóriách ústavu na vysokej úrovni, boli formou zážitkového učenia oboznámení s prácou slovenských vedcov.

  Zobraziť viac
 • Best in English Best in English

  Druhý rok po sebe sa žiaci našej školy zapojili do medzinárodnej súťaže Best in English. Súťaž sa teší veľkej obľube nielen vďaka lákavým výhram, ale tiež aj vďaka možnosti porovnať si svoje vedomosti s rovesníkmi z iných krajín. Tento rok zasadli 30.11.2022 žiaci za notebooky, tablety či smartfóny a s odhodlaním sa pustili do online testu pod vedením pani profesorky Ostrožlíkovej. Žiakom sa výborne darilo a dosiahli krásne výsledky. Veríme, že im odhodlanie napredovať a pracovať na sebe ostane čo najdlhšie a držíme palce pri ďalších, nielen jazykových súťažiach.

  Zobraziť viac
 • Chémia pod mikroskopom Chémia pod mikroskopom

  Poslednú hodinu pred dvojdňovým voľnom využila naša pani profesorka chémie na netradičnú hodinu plnú nezvyčajných momentov. Ako vyučovaciu pomôcku použila mikroskopy a aj Petriho misky, v ktorých sme robili po návšteve Chemického laboratória v SAV pokusy. Pokusy sme vyhodnocovali, ale zaujímavejšie bolo pozorovanie tajomného sveta pod mikroskopom. Záujem žiakov bol veľký a zistili sme aj úzke prepojenie medzi chémiou a biológiou. Všetky výsledky mikroskopovania sme si zaznamenali vo fotodokumentácii.

  Zobraziť viac
 • Ústav etológie Slovenskej akadémie vied Ústav etológie Slovenskej akadémie vied

  Žiaci III.VET sa zúčastnili 9. 11. 2022 Dňa otvorených dverí v Slovenskej akadémii vied. Oboznámili sa s prácou laborantov a výskumných pracovníkov pri výskume. Prezreli si chov spevavcov a hydiny. Dozvedeli sa o sociálnom správaní sa zvierat. Videli výskum chovu nosníc vo voľnom ustajnení a v klietkovom chove.

  Zobraziť viac
 • Festival slobody Festival slobody

  9.11. 2022 navštívili žiaci I. VET a II. VET 12. ročník festivalu, ktorý organizuje Ústav pamäti národa. Tento festival pripomína a analyzuje obdobie neslobody v rokoch 1939 – 1989. Filmová prehliadka prebiehala v Spoločenskom dome Nivy. Žiaci najprv videli dokument Môj emigrant: Ivan Lefkovits, po ňom nasledovala diskusia s režisérkou Janou Durajovou. Dokument je súčasťou sedemdielneho cyklu o emigrantoch, ktorí sa počas obdobia komunizmu rozhodli opustiť Československo. Po diskusii nasledovalo premietanie českej komédie Osmičky. Tento film sa venoval tematike Charty 77 a problémom, s ktorými sa museli vysporiadať ľudia počas komunizmu, najmä ak boli na strane odporcov vtedajšieho režimu.

  Zobraziť viac
 • Školské kolo olympiády v anglickom jazyku Školské kolo olympiády v anglickom jazyku

  Pomaly už každoročnou tradíciou sa stala na našej škole olympiáda z anglického jazyka. Tento rok nebol výnimkou a tešili sme sa z veľkého záujmu zo strany našich žiakov. Na olympiádu sa prihlásilo 17 žiakov zo všetkých štyroch ročníkov a pod vedením pani profesorky Mgr. Ostrožlíkovej si žiaci preverili v školskom kole svoje vedomosti a zručnosti dňa 19.10.2022. Víťazkou sa stala maturantka Victoria, ktorá postupuje do okresného kola a veľmi jej držíme palce.

  Zobraziť viac
 • Čo je viac – česť alebo život? Čo je viac – česť alebo život?

  Aj o tejto otázke sme mohli v pondelok 17.10. spolu so žiakmi 3. a 4. ročníka uvažovať. Podnet nám ponúklo divadelné predstavenie Kým kohút nezaspieva od Ivana Bukovčana. Prezentované boli rôzne uhly pohľadu na otázku života a cti v krízovej situácii. Podľa prvotných dojmov žiakov, vyjadrených ihneď po predstavení, sa psychologická sonda do života človeka autorovi podarila, žiaci boli plní zážitkov. Veríme, že sa im návšteva inscenácie udrží dlho v pamäti....minimálne do maturitnej skúšky ?

  Zobraziť viac
 • Nitra – Medzinárodná výstava zvierat Nitra – Medzinárodná výstava zvierat

  Žiaci III.VET a IV.VET zamerania drobnochov sa zúčastnili medzinárodnej výstavy v Nitre. Prezreli si rôzne plemená holubov, králikov, vodnej a hrabavej hydiny. Oboznámili sa s posudzovaním zvierat. Prakticky sa zapojili do zapisovania posudkov, naučili sa spôsoby fixácie zvierat.

  Zobraziť viac
 • Výlov rýb Výlov rýb

  24.10.2022 sa žiaci III.VET a IV.VET zúčastnili exkurzie a praktickej ukážky výlovu rybníka žiakmi - rybármi z Ivanky pri Dunaji. V krátkej prednáške sa dozvedeli o význame rybníkov, ich budovaní, chove a rozmnožovaní rýb. Videli výlov, triedenie a váženie rýb. Poznávali jednotlivé druhy. Dozvedeli sa aj o možnosti ďalšieho štúdia na vysokej škole.

  Zobraziť viac
 • Včely, včely, včeličky... Včely, včely, včeličky...

  Žiaci druhého ročníka sa dňa 13.10. 2022 zúčastnili zaujímavej prednášky i s prezentovaním skúseností priamo z praxe, ktoré im porozprával prednášajúci. Prednášku viedol ich obľúbený učiteľ MVDr. Kopčok na tému VČELY. Nielen že bol oblečený veľmi motivačne, včelárske oblečenie prezentoval i na figurantke, žiačke tretieho ročníka Sofii. Počas dopoludnia sa žiaci dozvedeli veľa zaujímavého z ríše včiel, o celom spoločenstve, ako je riadené, aj ako funguje. Prednáška bola súčasťou praktického vyučovania, ktoré bude doplnené v teplom ročnom období priamo pri včelách i praktickými ukážkami.

  Zobraziť viac
 • Čuvače na vyučovaní praxe Čuvače na vyučovaní praxe

  Dňa 13.10. mali žiaci druhého ročníka netradičný deň praktického vyučovania. V rámci praxe mali možnosť získať vedomosti o chove, starostlivosti a výžive, ako aj chorobách, poruchách, výchove a výcviku známeho vyšľachteného slovenského plemena. Slovenský čuvač Kubo sa žiakom predviedol osobne v plnej kráse. Chovateľka pani Zdenka Slobodová mala pripravenú zaujímavú prezentáciu a odpovedala žiakom na otázky, ktoré ich v rámci diskusie zaujímali. Kubo bol po celý čas prednášky dobrým a milým spoločníkom žiakov a prispel v rámci celej akcie k príjemnej a veselej atmosfére.

  Zobraziť viac
 • Týždeň vedy - Noc výskumníkov Týždeň vedy - Noc výskumníkov

  Už tradične sa žiaci školy zúčastnili akcie Týždeň vedy, ktorá vyvrcholila 30. septembra v Starej tržnici veľkou prezentáciou pre žiakov ale aj širokú verejnosť s názvom Noc výskumníkov. Žiaci III. VET si mohli na prezentáciách či už rôznych vysokých škôl alebo firiem zaoberajúcich sa vedou a vývojom pozrieť najnovšie trendy vo vede a technike, dozvedieť sa zaujímavosti z nových trendov výučby a tak isto vypočuť si od najpovolanejších vedcov nové objavy v ich odboroch.

  Zobraziť viac
 • Prax našich prváčikov Prax našich prváčikov

  Ako každý rok, september je venovaný praxi prvého ročníka. Ani tento rok nebol výnimkou a prváci sa počas dvoch týždňov, v dvoch skupinách zúčastnili praxe v ZOO Bratislava. Týždne od 19.9. do 30.9. patrili im. Napriek nie vždy vľúdnemu počasiu sme dostali správu od inštruktora praxe Ing. Kondrka, že prváci pracovali ako včeličky, využili čas na získanie prvých skúseností v chove a ošetrovaní zvierat, kŕmení i ustajnení. Späť do lavíc sa vrátili obohatení o nové zážitky i skúsenosti a môžu nadviazať na teoretickú prípravu pre svoje povolanie.

  Zobraziť viac
 • Európsky veľtrh pomaturitného a celoživotného vzdelávania Európsky veľtrh pomaturitného a celoživotného vzdelávania

  Dňa 4.10. 2022 sa žiaci štvrtého ročníka zúčastnili v bratislavskej Inchebe XXV. ročníka veľtrhu vysokých škôl. Každý si mohol vybrať, každý sa mohol zúčastniť prehliadky, prezentácie a propagácie tej vysokej školy, o ktorú by mal v budúcnosti záujem. Niektorí ani nečakali, že nájdu vysokú školu svojich snov. Veľtrh sprevádzalo aj množstvo pridružených programov, najmä prednášky a prezentácie predstaviteľov a agentov z danej vysokej školy.

  Takže už len zmaturovať a hurááááá študovať ďalej.......

  Zobraziť viac
 • Plavecký kurz 19. – 30. 9. 2022 Plavecký kurz 19. – 30. 9. 2022

  Tohtoroční prváci nastavili latku na septembrovom plaveckom kurze veľmi vysoko. Viacerí z nich už majú pár rokov aktívneho plávania za sebou, tak to miestami vyzeralo ako na výkonnostnom plávaní. Radosť s takýmito žiakmi plávať.

  Zobraziť viac
 • Vždy pripravení! Vždy pripravení!

  Dňa 3.10.2022 sa bezpečnostný technik prebehol po našej škole za účelom skúšky evakuácie našich žiakov počas cvičného požiarneho poplachu. Evakuácia prebehla bez paniky a k veľkej spokojnosti technika i riaditeľky školy. Všetci sme boli z výkonu a poslušnosti žiakov nadšení. K záverečným bezpečnostným pokynom pridal bezpečnostný technik aj veľkú pochvalu. Padol aj návrh si to o rok zopakovať.

  Zobraziť viac
 • Ekotopfilm festival Ekotopfilm festival

  30.9.2022 sa žiaci II.VET a IV. VET zúčastnili každoročne sa konajúceho medzinárodného festivalu filmov, Ekotopfilm. Žiaci videli sériu krátkych, animovaných aj hraných filmov, ktoré boli zamerané na environmentálne problémy dnešnej doby. Posolstvom týchto filmov bolo uvedomiť si tieto problémy a dosiahnuť malé zmeny v živote každého z nás, ktoré spoločne prispejú k zmene životného prostredia. Súčasťou premietania bol aj krátky film o dravcoch žijúcich na Slovensku, konkrétne o najväčšom žijúcom dravcovi na Slovensku - orliakovi morskom. Žiaci pri odchode dostali aj motivačné odznaky a nálepky s nápisom, ktorý by mal každého z nás podnietiť k zamysleniu sa: „Zmeníme planétu alebo seba?

  Zobraziť viac
 

 • Praktická výučba Praktická výučba

  Na hodine VND, pod dozorom MVDr. Kopčoka, žiaci maturitného ročníka prakticky prevádzali výplach hrvoľa sliepky, strihali letky a aplikovali tuberkulín do laloka. Fixácia sliepky prebehla na výbornú.

  Zobraziť viac
 • Ústav zoológie SAV Ústav zoológie SAV

  Žiaci 2. ročníka počas EČ a PFIČ MS ANJ navštívili ústav zoológie SAV pod záštitou p. riaditeľa RNDr. Dušana Žitňana, DrSc., ktorý žiakom odprednášal využitie modelových živočíchov v základnom výskume. Žiaci sa zoznámili s chovom, chovným zariadením a anatómiou Drosophily. Žiaci mali možnosť spoznať chov, anatómiu a správanie kliešťov a vidieť pitvu kliešťa pod lupou. Zaujímavou témou exkurzie bola ochrana diverzity a využitie Priadky morušovej a opeľovačov. Najzaujímavejšou časťou pre žiakov bolo párenie sa Priadky morušovej včítane ich zvlekov, výživy a tvorby priadky. Pri šváboch sa naučili správnu fixáciu.

  Zobraziť viac
 • Peter a Lucia – láska v čase vojny Peter a Lucia – láska v čase vojny

  Maturanti si v utorok 14. februára pozreli v Divadle L+S, v rámci opakovania učiva z literatúry, divadelné predstavenie Peter a Lucia. Predstavenie bolo interaktívne a emotívne, vizuálne i slovne veľmi atraktívne. Romain Rolland sa nám tak všetkým určite vryl do pamäti. Symbolicky sme oslávili sviatok sv. Valentína – sviatok lásky.

  Zobraziť viac
 • Bakteriológia (IV. VET) Bakteriológia (IV. VET)

  Žiaci 4. ročníka zameranie 05 – chov psov absolvovali 25.1. 2023 vyučovanie na bakteriológii za prítomnosti MVDr. M. Kopčoka a zamestnancov ŠVPÚ. Žiaci boli spočiatku oboznámení s prípravou živných pôd a spôsobmi nanášania patogénneho materiálu. Žiaci vedia aplikovať antibiogram. Svoje poznatky si vyskúšali pri jednotlivých rozočkovaniach pomocou ézií baktérií do jednotlivých pôd.

  Zobraziť viac
 • Bakteriológia (III. VET) Bakteriológia (III. VET)

  Žiaci 3. ročníka zameranie 05 – chov psov absolvovali 26. 1. 2023 vyučovanie na bakteriológii za prítomnosti MVDr. M. Kopčoka a zamestnancov ŠVPÚ. Žiaci boli spočiatku oboznámení s prípravou živných pôd a spôsobmi nanášania patogénneho materiálu. Žiaci vedia aplikovať antibiogram. Svoje poznatky si vyskúšali pri jednotlivých rozočkovaniach pomocou ézií baktérií do jednotlivých pôd.

  Zobraziť viac
 • Patologická pitva (II. VET) Patologická pitva (II. VET)

  Žiaci 2. ročníka absolvovali 24.1. za asistencie MVDr. M. Kopčoka a patológa z ŠVPÚ patologickú pitvu. Žiaci boli oboznámení s priestormi a prevádzkou pitevne. Patológ im teoreticky a aj prakticky vysvetlil starostlivosť o nástroje a pomôcky potrebné k pitve. Pitva bola prevedená na ukážku smerov otvárania kadáveru a jednotlivých orgánov. Žiaci následne svoje poznatky a postrehy z pitvy prediskutovali na predmete základy patológie.

  Zobraziť viac