• Okresné kolo olympiády v AJ Okresné kolo olympiády v AJ

Po úspešnom absolvovaní školského kola olympiády v anglickom jazyku našu školu reprezentovala víťazka Victoria zo IV.VET na okresom kole, ktoré sa konalo 19.1.2023 na Spojenej škole Tilgnerovej. V silnej konkurencii v kategórii 2D naša maturantka zabojovala a podarilo sa jej získať výborné druhé miesto. Victorii gratulujeme, držíme jej palce na maturitách a tešíme sa na ďalšie krásne umiestnenia našich študentov.

• CITES – praktické hľadisko CITES – praktické hľadisko

CITES majú naši tretiaci a štvrtáci z teoretického hľadiska v malíčku. Z praktického hľadiska im však prišli 14. decembra rozšíriť obzory odborníci naslovovzatí – ochranári zo Správy chránenej krajinnej oblasti Dunajské luhy. Z prednášky sa dozvedeli viacero zaujímavých faktov, ktoré si už len stačí zapamätať na maturitnú skúšku.

• Mikuláš na Deň otvorených dverí Mikuláš na Deň otvorených dverí

Dňa 6. 12. 2022 sme spojili na našej škole dve významné udalosti – oslávili sme Mikuláša a zrealizovali Deň otvorených dverí. Všetci účastníci sa stretli v aule školy, aby si vypočuli informácie o štúdiu od Mgr. Melichovej, žiačok 4. ročníka – Viktórie a Adriany, žiačok 3. ročníka – Sofie a Doroty a od absolventov školy – Kristiána a Júlie, ktorí momentálne študujú na Slovenskej poľnohospodárskej univerzite v Nitre. Uchádzači o štúdium na našej škole si pozreli s nadšením i program, ktorý si pre nich pripravili žiaci školy s ich domácimi miláčikmi, a domov si odniesli nielen príjemné zážitky, informácie, ale aj milý suvenír – magnetku.

• Exkurzia v ZOO Exkurzia v ZOO

Dňa 16.12.2022 sa žiaci našej školy zúčastnili exkurzie v ZOO Bratislava pod vedením nášho vynikajúceho učiteľa MVDr. Kopčoka. Vďaka jeho dlhoročným skúsenostiam veterinárneho lekára a niekoľkoročnej praxi v zoologickej záhrade sme sa dostali na miesta bežne neprístupné pre návštevníkov. Videli sme napríklad zákulisie šeliem, senník s výkladom o skladovaní a prevoze sena, sklady mäsa, a pán profesor nám tiež vysvetlil ekosystém jazera. Prednáška bola veľmi pútavá a odniesli sme si veľa zaujímavých informácií.

• Slovenská poľnohospodárska univerzita – možnosti štúdia Slovenská poľnohospodárska univerzita – možnosti štúdia

V pondelok 19. 12. 2022 zástupcovia Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre odprezentovali našim maturantom možnosti štúdia na vysokej škole. Ing. M. Rolinec, PhD. z Katedry výživy Fakulty agrobiológie a potravinových zdrojov SPU v Nitre oboznámil žiakov s možnosťami štúdia i s výhodami a benefitmi, ktoré sú s týmto štúdiom spojené.

• Vianočný volejbalový turnaj – VET CUP 22 Vianočný volejbalový turnaj – VET CUP 22

Hurááá do telocvične...to bolo heslo dňa 16.12. 2022, kedy sa uskutočnil vianočný volejbalový turnaj. Žiaci si vytvorili tímy, kde na čele tímu stál ich triedny učiteľ, prípadne iný vyučujúci. Proti sebe sa postavilo 6 tímov, o víťazstvo sa bojovalo v dvoch skupinách. Jednotlivé sety sa vyznačovali veľkou bojovnosťou, výkony hráčov boli veľmi vyrovnané. Do finále sa nakoniec prebojovali tímy ABORTY (IV. VET so svojou triednou učiteľkou Paulínou Č.) a PELENDREKY ( II.VET s triednou učiteľkou Renatou K.). Víťaz však môže byť iba jeden.... Prvé miesto obsadili naši druháci (PELENDREKY). Na záver sa pelendreky poukladali na zem a urobili si fotku víťazného mužstva. O výbornú atmosféru počas celého turnaja sa postarali aj Samo a Michaela, ako cheerleaders.