Čo sa u nás udialo - školský rok 2015/2016

Jún

2016-06-den-detiFIVB 2016- svetová liga vo volejbale
Po vydarenom školskom volejbalovom turnaji sme sa boli 23. 6. pozrieť v NTC, ako to ide o niečo lepším a najmä vyšším profesionálom. Dobrovoľná akcia prilákala desiatku našich žiačiek, ktoré mali to šťastie vidieť, ako slovenskí junáci porážajú vo výbornej atmosfére favorizovanú Kubu. Po zápase sme sa zhodli, že to rozhodne nemôže byť posledná akcia tohto typu.

 

2016-06-jablkoJablko namiesto baterky?
Dňa 22. 6. 2016 sa trieda II. VET zúčastnila exkurzie na Prírodovedeckej fakulte UK. Tam si v odbornom biofyzikálnom laboratóriu v malých skupinách vyskúšali, ako zmerať koncentráciu neznámeho roztoku, ako vyzerajú farebné reakcie chemických látok, ako si zostrojiť z jabĺčka baterku a dostali sa aj do najmodernejšieho laserového laboratória na Slovensku.

 

Deň detí
Počas Medzinárodného dňa deti sa, ako inak, učiť nemohlo. Keďže pohybu nikdy nie je dosť, zašportovali sme si. Tentokrát sme však vymenili florbalové hokejky za vysokú sieť a volejbalku. Turnaj sa niesol v priateľskom duchu. Malé technické nedostatky prevyšovala bojovnosť a vtipné okamihy na oboch stranách ihriska. Tak to má byť.

 

2016-06-vyletKoncoročný výlet
Tretiaci kvôli praxi skončili o týždeň skôr v skole a tak sa ich koncoročný výlet uskutočnil už 17. júna. Veterinári si, ako inak, vybrali návštevu zoologickej záhrady v Bojniciach. Výletu prialo pekné počasie a dobrá nálada.

 

2016-06-stromcekyNaše stromčeky
Naša aktivita na Envirofeste bola odmenená dvomi stromčekmi – smrekom a bukom. Keďže už je známe nove sídlo školy, hneď sme si išli zveľadiť okolie a dané stromčeky zasadiť. Dúfame, že v septembri tam budú na nás čakať o pár centimetrov vyššie.

 

Máj

2016-05-dogdaysDogdays
Cez víkend 28. a 29.5. sa na dostihovej dráhe v Petržalke konali tzv. "DOGDAYS". Počas tejto akcie boli prezentované psie športy, ako napríklad Agility, Obedience, Mondioring alebo Flyball. Naši žiaci si okrem ukážok mohli pohovoriť s mnohými odborníkmi v oblasti chovu psov a dozvedieť sa nové trendy v starostlivosti o zdravie psa a jeho výživu.

 

2016-05-praxPrax prvákov, druhákov a tretiakov
V týždni konania TČOZ boli tri naše nižšie ročníky na ďalšom bloku v rámci praxe. Prax od pondelka do štvrtka prebiehala už tradične v ZOO, ZOOdome Bratislava a u súkromných veterinárnych lekárov v ambulanciách a na klinikách. V piatok 27.5. si potom boli žiaci pozrieť aktuálnu výstavu v SNM "Fascinujúci svet pavúkov a škorpiónov" a tiež stálu expozíciu - Zázraky prírody, biodiverzita Slovenska.

 

2016-05-enviroment1Piatkové predpoludnie 20. 5. 2016 naši prváci spolu s druhákmi navštívili ďalší zaujímavý festival s environmentálnou tematikou - Envirofest. Témy boli rôznorodé, od lužných lesov cez vegánstvo až po redukciu škodlivých látok vo vzduchu. Zaujímavý a poučný program vyvrcholil súťažou. Ako darček sme dostali dva stromčeky, ktoré v blízkej dobe plánujeme zasadiť v areáli školy.

 

2016-05-hviezdyZ čoho sú zložené hviezdy?
Naši žiaci to zistili v piatok 13.mája. Trieda I.VET sa zúčastnila v optickom laboratóriu Ústavu jadrového a fyzikálneho inžinierstva FEI STU motivačnej prednášky o optike. Od RNDr. Juraja Chlpíka, PhD. sa dozvedeli, čo je svetlo, ako prechádza prekážkami a ako vieme pomocou elektromagnetického vlnenia zistiť, z čoho sú zložené ďaleké hviezdy. Študenti videli, ako sa pracuje s laserom a na vlastné oči videli hologram.

 

2016-05-romeoRómeo a Júlia podľa Adely Banášovej
Žiaci 2. a 3. ročníka s nadšením privítali možnosť navštíviť 3. 5. 2016 Pyramídu - Slovenský rozhlas, kde nám ponúkli nevšednú, no o to zaujímavejšiu, kompozíciu vážnej hudby - divadla - hovoreného slova. Známy príbeh lásky medzi Rómeom a Júliou dopĺňala hudba Prokofieva a farebná hra svetiel a svetelných efektov. Adela nás informovala, s vtipom, ako to asi len ona dokáže, o celom dianí na javisku a zoznámila nás i s hudobnými nástrojmi zastúpenými vo filharmónii. Neskutočne silný zážitok! Ďakujeme Slovenskému rozhlasu!

 

Apríl

2016-04-meranieMeranie nás baví!
V piatok 29. 4. 2016 sa žiaci I. VET zúčastnili exkurzie na vysokú školu FEI STU, kde si v priestoroch odborných laboratórií odmerali 4 laboratórne úlohy súvisiace s preberaným učivom na hodinách fyziky. Žiaci k daným úlohám pristúpili zodpovedne, o čom svedčí jednak pochvala od pomocného dozoru RNDr. Valkovej a taktiež výsledky odmeraných veličín. Žiaci I. VET dosiahli väčšiu presnosť ako väčšina vysokoškolských študentov. Gratulujeme!

 

2016-04-buducnostMá veda budúcnosť?
Dňa 27.4.2016 naši tretiaci absolvovali v rámci projektu „Veda má budúcnosť“ exkurziu v SAV na ústave virológie. Žiaci najprv absolvovali dve zaujímavé prednášky - na tému Lovci vírusov a na tému onkológia. V druhej časti navštívili žiaci oddelenie endokrinológie, kde sa oboznámili s priestormi a pracovnou náplňou oddelenia.

 

2016-04-ako-vznikaju-liecivaAko vznikajú liečivá
Dňa 19.4.2016 sme sa zúčastnili podujatia Vedecká cukráreň, ktorú organizovalo Centrum vedecko-technických informácií v Bratislave, na tému „Vie tvoj mobilný telefón viac o tebe ako ty sám?“. Na podujatí sa zúčastnili naši žiaci I. VET.

 

2016-04-praxAko praxujú druháci
Naši druháci absolvovali v termíne 18.4-22.4.2016 svoj ďalší týždeň praxe. V rámci nej si, drvivá väčšina z nich po prvýkrát, na vlastnej koži skúsila prácu asistenta veterinárneho lekára vo veterinárnej ambulancii malých zvierat. Polovica triedy takisto absolvovala prax v ZOOdome Bratislava (ostatní druháci tam pôjdu v rámci ďalšieho bloku praxe), kde pomáhali so starostlivosťou o exotické vtáctvo, plazy či obojživelníky.

 

2016-04-sockaKrajské kolo SOČ
Dňa 7.4.2016 naši žiaci úspešne prezentovali svoje práce pred komisiou krajského kola SOČ. V silnej konkurencií získali Ondrej Klučka a Michaela Jánošová mimoriadne ocenenie v odbore 05–Životné prostredie, geografia, geológia a Diana Mugrauerová s Evou Zuzulovou sa umiestnili na krásnom 3. mieste v odbore 07-Poľnohospodárstvo. Gratulujeme. :o))

 

Marec

2016-03-florbalFlorbalový turnaj
Deň pred veľkonočnými prázdninami, v stredu 23. 3., sme opäť raz prevetrali skelety na našom Amos Kant Cupe. V každom družstve sa stretli žiaci zo všetkých ročníkov dirigovaní svojím kapitánom - učiteľom. Najlepšiu dirigentskú paličku mal p. prof. Kovács, ktorého tím si viedol najlepšie a zvíťazil. Sláva patrí teda družstvu Koláče, my ostatní sa musíme uskromniť len s „cestou“.

 

2016-03-cafeCafé Dostoyevski
Počas písomnej maturitnej skúšky, dňa 16. 3., naše mladšie ročníky išli za kultúrou. Presnejšie do DK Lúky na predstavenie Café Dostoyevski. Výkony hercov boli výborné, ale zhodli sme sa, že vážne ruské klasické diela nie sú tým "pravým orechovým", po ktorom by sme tak bažili.

 

Ako praxujú naši prváci?
V termíne 7.3. až 11.3. absolvovali naši prváci svoj druhý blok praxe. Prax prebehla celkovo na štyroch pracoviskách - ZOO Bratislava, útulok Slobody zvierat, ŠVPÚ Bratislava a žiaci tiež absolvovali jeden deň teoretickej prípravy na pôde školy. Témou bol plán klinického vyšetrenia.

 

Zootropolis
V prvý marcový piatok, 4. 3. 2016, si naši druháci zaspomínali na časy, keď boli tiež druháci, ale na základných školách. V kinách sa začala totiž premietať kreslená rozprávka so zvieracou tematikou - Zootropolis. A tam rozhodne nemohli chýbať. Po hodine a pol výbornej zábavy si všetci zúčastnení priali, aby boli podobné výlety každý mesiac.

 

2016-03-matematikaPrečo bola a je matematika dobrá?
Položili ste si niekedy takú otázku? Naši žiaci áno. Dňa 22. 3. 2016 sa trieda II.VET zúčastnila prednášky v Centre vedecko-technických informácií. Prečo bola a je matematika dobrá? Potrebujú ju umelci, právnici či lekári? Prednášajúci doc. RNDr. Karol Nemoga, CSc. porozprával študentom, kde všade sa môžu stretnúť s matematikou a prečo je pre ich rast dôležitá. Na konci prednášky bola plodná diskusia, kde naša študentka Klaudia Polakovičová získala jednu z troch cien za najlepšiu otázku - sladkú tortičku :).

 

2016-03-cernobyl30 rokov po havárii v Černobyle
Dňa 15.3.2016 sme absolvovali s vybranými žiakmi našej školy odbornú exkurziu na tému: 30 rokov po havárii v Černobyle. Exkurzia sa konala v priestoroch FEI STU v aule prof. Kneppa o 16.00. Bližšie informácie si môžete pozrieť na stránke https://www.facebook.com

 

2016-03-socŠkolské kolo SOČ
Dňa 3.3. sa v našej škole uskutočnilo školské kolo SOČ v troch kategóriách: 03 - Chémia, potravinárstvo - Dominika Tarabová, 05 - Životné prostredie, geografia, geológia - Ondrej Klučka a Michaela Jánošová, 07 – Poľnohospodárstvo - Diana Mugrauerová a Eva Zuzulová. Súťažiaci boli veľmi dobre pripravení a bez zaváhania odpovedali na všetky otázky členov komisie v zložení: Mgr Patrícia Jurašková, MVDr. Kamil Kovács, RNDr. Daniel Zich, PhD, Mgr. Ernest Fulmek i spolužiakov-divákov. Žiaci postupujú do krajského kola. Prajeme im veľa úspechov.

Február

2016-02-ako-zacat-podnikatAko začať podnikať
V stredu 17. 2. sa žiaci 4. ročníka zúčastnili veľtrhu práce Profesia Days 2016 v Inchebe. Navštívili stánky vysokých škôl, prezreli si ponuky pracovných pozícií mnohých zamestnávateľov a vypočuli si životné príbehy mladých ľudí, ktorí úspešne podnikajú. Dozvedeli sa zaujímavé príbehy o zrode podnikateľského nápadu aj o úskaliach „rozbiehania“ vlastnej firmy. Na záver si vyskúšali, ako by uspeli na pracovnom pohovore.

 

2016-03-bitunokBitúnok - exkurzia
Dňa 16. 2. 2016 boli žiaci IV.VET v rámci odbornej exkurzie na bitúnku ALBERT v Senci, kde si mohli pozrieť celý proces zabíjania na linke pre prasatá, ako aj druhú linku určenú pre hovädzí dobytok. Žiaci si tak mohli na vlastné oči porovnať vedomosti zo školy o organizácii práce na bitúnku s realitou.

 

2016-02-voda-nad-zlatoVoda nad zlato?
Dňa 16.2.2016 sa žiaci I.VET zúčastnili podujatia Vedecká cukráreň, ktorú organizovalo Centrum vedecko-technických informácií v Bratislave, na tému „Voda nad zlato. Novodobá rozprávka alebo realita?“. Téma nás veľmi zaujala. Na záver sme sa zapojili i do diskusie, či je skutočne voda cennejšia ako zlato. Tešíme sa na ďalšie zaujímavé diskusie.

 

2016-02-bayerBayer - ako uspieť na pracovnom trhu?
V rámci projektu ,,Veda má budúcnosť’ absolvovali naši tretiaci 10.2.2016 jeho dalšiu časť. Stretnutie sa opäť konalo v priestoroch firmy Bayer a bolo zamerané na personalistiku – ako správne napísať životopis a ako správne postupovať pri príjmacom pohovore do zamestnania. V závere, kto chcel, si mohol aj osobne skúsiť príjmací pohovor s Ing. Zabadalom alebo personalistkou firmy Bayer.

 

Január

2016-01-medvedDivadelné predstavenie: Medveď a Pytačky
V divadle Ludus dňa 27. januára 2016 sa žiaci 2., 3. a 4. ročníka mali možnosť ponoriť do tajov ruskej duše tak, ako ju videl Anton Pavlovič Čechov, ruský lekár, spisovateľ a dramatik na konci 19. storočia. Jednoaktovky „Medveď“ a „Pytačky“ sú o láske, priateľstve a nepriateľstve, a o tom, aká krehká je hranica medzi nimi. Režisérka Edita Borsová spolu s hercami stvárnili túto problematiku z pohľadu dnešných tínedžerov. A páčilo sa nám! :)

 

Energia ako ju nepoznáte
Žiaci 1. ročníka sa 27. 1. 2016 zúčastnili populárnej prednášky pod názvom Energia ako ju nepoznáte. Prednáška sa uskutočnila na Fakulte elektrotechniky a informatiky v rámci dňa otvorených dverí, kde mohli žiaci nielen počuť o rôznych formách energie a jej prenose, ale ich aj vidieť, pretože na prednáške bolo množstvo pokusov. Po prednáške mali žiaci možnosť prezrieť si aj rôzne pracoviská, konkrétne sme navštívili laboratóriá základného kurzu fyziky.

 

2016-01-ako-vznikaju-liecivaAko vznikajú liečivá
Dňa 26.1.2016 sme sa zúčastnili podujatia Vedecká cukráreň, ktorú organizovalo Centrum vedecko-technických informácií v Bratislave, na tému „Ako vznikajú liečivá“. Na podujatí sa do odbornej diskusie zapojili naši žiaci 3. ročníka so svojimi otázkami a poznatkami z tejto oblasti.

 

2016-01-diplomObvodné kolo OAJ
Dňa 14. januára sa uskutočnilo na Gymnáziu Tillgnerova v Karlovej Vsi obvodné kolo olympiády v anglickom jazyku. Naša škola vyslala ako svoju reprezentantku žiačku druhého ročníka, Kristínu Sivákovú. Úloha favoritky sa potvrdila. Kristína získala krásne 2. miesto, k čomu jej srdečne gratulujeme!

 

2016-01-lyziarsky-kurzLyžiarsky kurz
Ako už býva tradíciou, začiatok kalendárneho roka (10.-15.1.2016) patrí nášmu lyžiarskemu kurzu. Stavili sme opäť raz na osvedčenú kvalitu - Chopok - juh. Bol ako vždy úplne top. Zažili sme všetko: dážď, sneh, slnko, hmlu a s tým súvisiace pády. Živí, zdraví, vylyžovaní a vysnoubordovaní sme sa vrátili domov a hor sa do krutej reality - opravovať polročné známky.

 

December

2015-12-florbalFlorbalový turnaj
Ešte pred vytúženými prázdninami, v piatok 18. 12., sme stihli úspešne odohrať už neuveriteľný 6. ročník florbalového VET Cupu. Bilancia 1 zlomená hokejka a 3 zničene loptičky hovoria o veľkom nasadení. Všetko však bolo v duchu fair - play, medzitriedne vzťahy sa utužili, učitelia zostali taktiež bez zranení. Nadvláda terajších štvrtákov skončila, z víťazstva sa tešili tretiaci - „Snehuláci!“ Gratulujeme!

 

2015-12-bayerExkurzia vo firme Bayer
Dňa 16. 12. 2015 boli žiaci III. VET na exkurzii vo firme Bayer – Bratislava, v rámci projektu „Veda má budúcnosť“. V prvej časti im bola predstavená samotná firma Bayer so zameraním na antiparazitiká pre zvieratá a poobede absolvovali aj krátku prehliadku priestorov firmy.

 

2015-12-stur-modraĽudovít Štúr - Modra
Dňa 9. decembra 2015 sme sa zúčastnili literárnej exkurzie v Modre. Navštívili sme Múzeum Ľudovíta Štúra a jeho Pamätnú izbu, v ktorej zomrel, v tzv. Emreszovskom dome. Tu nás čakal výklad plný zaujímavostí o živote, činnosti a diele tohto významného predstaviteľa slovenského národného života. Samozrejme, najviac sme v duchu sympatizovali s naším národným dejateľom najmä v otázke jazyka, no zaujali nás aj jeho dve veľké lásky Marie Pospíšilová a Adela Ostrolúcka. Po vyčerpávajúcom výklade sme tento deň využili aj na prechádzku malebným mestečkom a cestou sme zapálili sviečky pri hrobe Ľudovíta Štúra, kde sme si pripomenuli 200-té výročie narodenia tohto zaslúžilého formovateľa nášho národa. Ďakujeme a tešíme sa nabudúce.

 

2015-12-dodDeň otvorených dverí
Vo štvrtok sa opäť po roku otvorili brány našej školy. Konal sa DOD 2015, ktorý môžeme považovať za veľmi úspešný. Účasť predčila naše očakávania, za čo patrí vďaka našim hosťom - (možno) budúcim veterinárom, ich rodičom, ale aj fanúšikom našej školy. Ďakujeme! Taká istá veľká vďaka patrí ale aj našim žiakom, ktorí sa podieľali na príprave a realizácii programu! Boli ste skvelí! :)

 

2015-12-vianocna-korculaVianočná korčuľa
Deň pred DOD, v stredu 8.12., sme sa s našimi prvákmi, druhákmi a tretiakmi išli v rámci akcie Vianočná korčuľa pokorčuľovať, pošmýkať a poprípade popadať na ľadovú plochu pri nákupnom centre Bory. Následne sme sa presunuli na vianočné trhy, kde nás, po športových výkonoch úplne vyhladnutých, omámili vône mäsových i zemiakových špecialít a zohrial vianočný nealko punc a iné chuťovky. Prečo takýchto školských dní nie je viac? :)

 

2015-12-hodina-detomHodina deťom
Dňa 4.12. 2015 sa uskutočnila verejná zbierka HODINA DEŤOM. Dobrovoľníci so žltými pokladničkami Hodiny deťom oslovovali ľudí v uliciach, aby prispeli. Financie, ktoré sa vyzbierali, budú využité na podporu celoročnej práce s deťmi a mladými ľuďmi. Žiaci našej školy sa tiež aktívne zapojili. Dve skupiny po štyri žiačky z 1. a 2. ročníka zbierali v uliciach Bratislavy finančné prostriedky na podporu projektu. Spolu sa podarilo vyzbierať finančnú hotovosť 69,93 eur. Hodina deťom okrem zbierky pripravuje aj televíznu šou so známymi osobnosťami, ktorú odvysiela RTVS na Jednotke 19. decembra o 20.20 h.

 

Výlov rýb Vo štvrtok 3. 12. 2015 sa žiaci IV. VET v rámci praxe boli pozrieť na výlov rýb na rybníkoch vo Svätom Jure. Hlavným cieľom výlovu je ako každoročne výber tohtoročných vianočných kaprov a tiež selekcia jednoročných rýb na presun do komorového rybníka v rámci dvojročného chovateľského cyklu.

 

2015-12-olympiadaOlympiáda v anglickom jazyku
Naš 1. ročník školského kola Olympiády v anglickom jazyku (OAJ) sa konal 02.12. 2015. Súťaž prebehla pod vedením p. prof. Patrície Juraškovej a p. riaditeľky Mgr. Eriky Melichovej. Prihlásilo sa 6 žiakov v kategórií 2D = žiaci, stredných odborných škôl bez vekového obmedzenia. Žiaci absolvovali písomnú a ústnu skúšku. Písomná časť bola zameraná na počúvanie s porozumením, čítanie s porozumením a praktické ovládanie jazyka, teda na gramatiku či príslovia a porekadlá. Ústna skúška pozostávala z 2 častí. Zo samostatného rozprávania na motív obrázku, kde si žiaci vyfabulovali krátky príbeh, a zo simulovaného dialógu s členom poroty. V oboch disciplínach sa hodnotilo splnenie úlohy na základe zadania, komunikatívna zručnosť a plynulosť vyjadrovania, jazyková úroveň (gramatika, syntax) a rozsah slovnej zásoby a jej použitie. Výherca školského kola postupuje do obvodného kola, ktoré sa uskutoční dňa 14. 1. 2016.

November

2015-11-farma-hydinyFarma hydiny
Vo štvrtok 19.11. 2015 sa boli žiaci III.VET v Bernolákove pozrieť, ako to vyzerá na farme hydiny. V rámci prehliadky spojenej s odborným výkladom videli najprv baliareň vajec a následne aj samotnú chovnú halu pre nosnice.

 

2015-11-stredaStreda s molekulárnou biomedicínou
Dňa 11.11.2015 sa žiaci I. a II. VET zúčastnili prednášok o biomedicíne v cykle Streda s molekulárnou biomedicínou, ktorý organizovalo Centrum vedecko-technických informácií. Žiaci sa dozvedeli množstvo zaujímavých informácií o nových metódach vyšetrení ako i liečbe v medicíne.

 

Hniezdo padlých anjelov
V piatok 20. 11. sme navštívili kultúrno-výchovné predstavenie zvolenského divadla Maska - „Hniezdo padlých anjelov“. V ňom boli spracované reálne životné príbehy drogovo závislých mladých ľudí a ich opatrovníka, ktorý sa o nich stará dvadsať rokov. Žiaci I. a II. VET boli dojatí a prejavili s výberom predstavenia veľkú spokojnosť.

 

Dňa 24.11.2015 sa uskutočnila policajná kynologická kontrola na našej škole, kde policajti spolu so psovodom skontrolovali 1., 2. a 4. ročník. Kontrola prebehla úspešne, v triedach nenašli u žiakov ani alkohol, ani drogy.

 

2015-11-festival-slobodyFestival slobody
V svätomartinskú stredu 11.11.2015 sme sa síce snehovej nádielky nedočkali, no aj napriek tomu sme si tento sviatočný deň spríjemnili návštevou multižánrového medzinárodného Festivalu slobody, ktorý pripomína a analyzuje obdobie neslobody na Slovensku, a ktorý priniesol množstvo zaujímavých filmov, výstav, diskusií, divadelných predstavení, či oceňovanie osobností, ktoré sa podieľali na boji proti totalite. So záujmom sme sledovali štyri filmové poviedky z projektu Moje povstanie, ktorý bol realizovaný pre mladých ľudí v súvislosti so 70. výročím SNP, dokumentárny cyklus o živote v socialistickom zriadení Fetiše socializmu: Subkultúry, ktorý hovoril o tom, ako za socializmu vyzeral boj proti konformizmu, masovosti, socialistickým ideálom, o tom, či bolo možné odlíšiť sa, slobodne rozmýšľať, obliekať sa alebo jednoducho počúvať „zakázanú“ hudbu, či na záver dokumentárnu roadmovie o ceste študentov po stopách totalitných režimov, Freedom Express. Veľa sme sa z týchto filmov dozvedeli a o tom, že nás tieto témy skutočne zaujali, svedčil aj fakt, že sme sa neváhali zapojiť ani do následnej diskusie. Ďakujeme a tešíme sa nabudúce.

Október

2015-10-mvpMedzinárodná výstava psov
V sobotu a v nedeľu, 24. a 25. 10. 2015, sa v bratislavskej Inchebe uskutočnila Medzinárodná výstava psov pod záštitou FCI. V rámci praxe sa na nej zúčastnili žiaci 3. ročníka, ktorí okrem samotnej výstavy videli aj sprievodný program, t.j. súťaže v dog dancingu a agility.

 

2015-10-bonitacia-policajnych-psovBonitácia policajných psov
V stredu 21.10. sa žiaci 4. ročníka v rámci odbornej exkurzie zúčastnili bonitácie policajných psov na kynologickej stanici PZ SR v Moravskom Svätom Jáne. Prvou časťou skúšky bolo zadržanie páchateľa a v druhej časti výstava psov. Osobitne sa hodnotili suky a osobitne psy.

 

September

2015-09-praxPrax našich prvákov
V septembri, v termíne od 21.9. do 2.10.2015, sa uskutočnila prax našich prváčikov. Žiaci absolvovali prvý kontakt so zvieratami v rámci praxe v ZOO – Bratislava a tiež v útulku Slobody zvierat. V rámci praxe v ZOO si vyskúšali náplň práce tamojších ošetrovateľov a v útulku trochu vypomohli pri starostlivosti o psov, vrátane ich venčenia.

 

2015-09-vcelarU včelára
Naši štvrtáci absolvovali v rámci praxe exkurziu v chove včiel v Devínskej Novej Vsi. V prvej časti im včelár p. Dedinský porozprával o chove a chorobách včiel, nasledovala prehliadka prevádzky na spracovanie medu a včelích produktov spojená s ochutnávkou rôznych druhov medu. Nakoniec si žiaci prezreli samotné úli a včelstvá.

 

2015-09-plaveckyPlavecký kurz
Koncom septembra si naši prváci vyskúšali svoje plavecké zručnosti na plaveckom kurze. Aj keď sa usilovne učili teóriu techniky plávania, najpreferovanejším plaveckým štýlom boli prsia ala "dôchodkyňa, ktorá si nechce namočiť vlasy". Pochváliť ich ale musíme za záchranu topiaceho sa profesora, ktorú zvládli bravúrne, a profesor vypil "iba" 1,5 litra vody (oproti minulým rokom pokrok ☺ ).

 

2015-09-biela-pastelka25. 09. 2015 „Biela pastelka“
Žiaci našej školy sa zapojili do verejnej zbierky pre Úniu slabozrakých a nevidiacich pod názvom „Biela pastelka“. Žiaci boli rozdelení do troch dvojíc, každá mala vopred určené miesto zbierky. V uliciach Bratislavy informovali občanov o aktivitách a cieľoch únie. Spolu vyzbierali 219,07 eur. Najúspešnejšia bola dvojica Vanessa Drnajová a Lea Laurenčíková - 155, 11 eur. Gratulujeme a všetkým ďakujeme v mene únie za pomoc.