Školský výlet II.VET – PRAHA

V dňoch 26.6. – 27.6. 2023 sa uskutočnil dlho očakávaný výlet do Prahy. Žiaci i učitelia sa vopred veľmi tešili a boli plní očakávania. Cestou autobusom prevládala príjemná atmosféra a pred poludním sme sa dočkali. Vystúpili sme z autobusu a hurá do ulíc, uličiek, námestí, mostov a kostolov Stovežatej Prahy až po pražský hrad a Chrám sv. Víta, Zlatú uličku a zámockými schodmi až do Valdštejnských záhrad. Pri krásnom až horúcom počasí bola naša výprava únavná, chvíľami náročná, ale nezabudnuteľná. Bývali sme v hoteli Chodov, navštívili sme i obchodné centrum. Druhý deň sme sa peši vyštverali na Petřín, pozreli si všetky ponúkané atrakcie a zaujímavé zákutia tejto časti Prahy. Na Strahove sme naskočili do autobusu a hurááá domov. Všetci majú určite pekné žážitky....

• Prax v MiniZOO Devín Prax v MiniZOO Devín

Žiaci štvrtého ročníka sa pripravovali na praktickú časť maturitnej skúšky v MiniZOO Devín. Precvičili si fixáciu zvierat (sliepka, baran, emu), podávanie liečiv, ošetrovanie poranení.

• Stredoškolská odborná činnosť – hipoterapia Stredoškolská odborná činnosť – hipoterapia

Žiačka 2. ročníka, Stela, vypracovala pod vedením p. učiteľa Fulmeka projekt o vplyve koní na zlepšenie zdravotného stavu človeka. Prácu odprezentovala pred komisiou 20. 02. 2024 s veľkým úspechom a maturanti, ktorí tvorili odborné publikum, vysoko ocenili odbornosť a pripravenosť prednášajúcej Stely. Budeme držať Stele palce, aby svoju prácu predstavila úspešne aj pred komisiou Krajského kola SOČ.

• Peter a Lucia Peter a Lucia

Polročnú klasifikáciu sme spolu s maturantmi ukončili 30. 1. 2024 návštevou divadelného predstavenia. Prípravu na maturitnú skúšku nám spríjemnilo divadlo Ludus predstavením Peter a Lucia na motívy rovnomenného komorného románu od Romaina Rollanda. Láska dvoch mladých ľudí počas prvej svetovej vojny nájde svoju smrť v ruinách zbombardovaného Kostola sv. Gervaisa a Protasia v Paríži, v čase veľkonočných sviatkov. Predzvesťou smrti je zjavenie rusovlasého dievčatka v kostole. Je láska odsúdená na smrť? Je smrť cieľom života? Je vojna (a zisk z nej) hodnotnejšia ako láska? Je symbolika veľkonočného zmŕtvychvstania Ježiša vyjadrením nádeje v znovuzrodenie lásky a mieru?

• Polročný volejbalový turnaj 2024 Polročný volejbalový turnaj 2024

Nie je dôležité vyhrať, ale osláviť to. Tak znelo heslo nášho tohtoročného, tentokrát polročného, volejbalového turnaja VET CUP 2024. Výsledky neboli úplne dôležité, potešilo najmä to, že sa nehrala iba aká-taká prehadzovaná, ale v určitých momentoch to bol nervydrásajúci seriózny volejbal. Víťazi zo 4.ročníka ťažili najmä z volejbalového krúžku, kde si vycibrili techniku do dokonalosti.