Účelové cvičenie II.VET + opekačka tretiakov

Na stredu 28.6. 2023 bolo naplánované účelové cvičenie II. ročníka a trieda III.VET si naplánovala opekačku na Železnej studničke. Nič nebránilo tomu, aby sme obe školské akcie spojili dohromady a vyrazili podľa plánu. Vykročili sme spod Červeného mosta turistickým tempom smer Železná studnička za svojim cieľom. Cestou sme pozorovali prírodu, rozoznávali druhy stromov, počúvali spev vtákov, stretli dokonca i srnku.... Venovali sme sa topografii, vysvetlili si mimoriadne situácie počas pobytu v prírode. Na cieľovom stanovišti, kým si tretiaci pripravovali ohnisko, si žiaci druhého ročníka zopakovali zdravovedu – prvú pomoc pri zranení a transport zranenej osoby. Tretiaci si pripravili opekačku a pokračovali v párty pod holým nebom. Druháci pokračovali v presune prírodou až do koncového bodu. Akcia 2v1 sa veľmi vydarila.

• Peter a Lucia Peter a Lucia

Polročnú klasifikáciu sme spolu s maturantmi ukončili 30. 1. 2024 návštevou divadelného predstavenia. Prípravu na maturitnú skúšku nám spríjemnilo divadlo Ludus predstavením Peter a Lucia na motívy rovnomenného komorného románu od Romaina Rollanda. Láska dvoch mladých ľudí počas prvej svetovej vojny nájde svoju smrť v ruinách zbombardovaného Kostola sv. Gervaisa a Protasia v Paríži, v čase veľkonočných sviatkov. Predzvesťou smrti je zjavenie rusovlasého dievčatka v kostole. Je láska odsúdená na smrť? Je smrť cieľom života? Je vojna (a zisk z nej) hodnotnejšia ako láska? Je symbolika veľkonočného zmŕtvychvstania Ježiša vyjadrením nádeje v znovuzrodenie lásky a mieru?

• Účelové cvičenie Účelové cvičenie

Po náročnom prvom polroku nám padlo vhod si prevetrať hlavy na účelovom cvičení. A to doslova prevetrať. Rozhľadňa na Devínskej Kobyle nám popri vetre dopriala aj krásne výhľady, napr. na 100 km vzdialený Schneeberg. Nevynechali sme ani exkurziu v bunkroch, kde síce bola iba tma a špina, ale edukatívne okienko p. prof. Hronského nám opäť rozšírilo vedomosti o dobe spred roku 1989.

• Polročný volejbalový turnaj 2024 Polročný volejbalový turnaj 2024

Nie je dôležité vyhrať, ale osláviť to. Tak znelo heslo nášho tohtoročného, tentokrát polročného, volejbalového turnaja VET CUP 2024. Výsledky neboli úplne dôležité, potešilo najmä to, že sa nehrala iba aká-taká prehadzovaná, ale v určitých momentoch to bol nervydrásajúci seriózny volejbal. Víťazi zo 4.ročníka ťažili najmä z volejbalového krúžku, kde si vycibrili techniku do dokonalosti.

• Deň otvorených dverí – 7. 12. 2023 Deň otvorených dverí – 7. 12. 2023

Deň otvorených dverí na našej škole sa teší stále väčšej popularite. Tento rok sa konal 7.decembra a navštívilo ho historicky najviac účastníkov. Naši žiaci sa na tento deň zodpovedne pripravili a počas programu spolu so svojimi dvoj - , štvor- ale aj osem-nohými miláčikmi zahviezdili. Mali sme tu – všehochuť – psy, králiky, tarantule, papagáje, potkany, žaby a prišiel aj poník. Žiaci spolu s učiteľmi predviedli fixáciu psa i prácu s mikroskopom. Dúfajme, že sa budúcim uchádzačom páčilo a s takými úsmevmi sa uvidíme aj na prijímacích skúškach.