štvrtok, 11 január 2024 00:44

Beseda s Veronikou Homolovou Tóthovou

Written by
Rate this item
(0 votes)

Naši žiaci I. a II.VET mali možnosť zúčastniť sa besedy s autorkou knihy Mengeleho dievča, Veronikou Homolovou Tóthovou, ktorá našu školu navštívila 24.11.2023 spolu s pánom JUDr. Hlavenkom z Ministerstva vnútra SR z odboru prevencie kriminality. Na úvod si žiaci pripomenuli poznatky z hodín dejepisu , z nie veľmi "svetlého" obdobia slovenských dejín a následne si pozreli dokumentárny film Hľadanie spomienok, ktorý sa, prostredníctvom spomienok Agnešy Urbanovej, venoval najmä problematike arizácie. Žiaci sa tak dozvedeli veľa smutných, ale aj zaujímavých informácií o protižidovských opatreniach na našom území, ktoré začali už v období autonómie Slovenska (1938 - 1939) a pokračovali i v období Slovenského štátu (1939 -1945).

Naši žiaci I. a II.VET mali možnosť zúčastniť sa besedy s autorkou knihy Mengeleho dievča, Veronikou Homolovou Tóthovou, ktorá našu školu navštívila 24.11.2023 spolu s pánom JUDr. Hlavenkom z Ministerstva vnútra SR z odboru prevencie kriminality. Na úvod si žiaci pripomenuli poznatky z hodín dejepisu , z nie veľmi "svetlého" obdobia slovenských dejín a následne si pozreli dokumentárny film Hľadanie spomienok, ktorý sa, prostredníctvom spomienok Agnešy Urbanovej, venoval najmä problematike arizácie. Žiaci sa tak dozvedeli veľa smutných, ale aj zaujímavých informácií o protižidovských opatreniach na našom území, ktoré začali už v období autonómie Slovenska (1938 - 1939) a pokračovali i v období Slovenského štátu (1939 -1945).

Read 273 times Last modified on štvrtok, 08 február 2024 20:25
 • Žiaci 4. ročníka a ich praktické maturity Žiaci 4. ročníka a ich praktické maturity

  V dňoch 2.5. – 7.5. 2024 sa tradične konala podľa harmonogramu Praktická časť odbornej zložky maturitnej skúšky. Skúšky sa zúčastnili všetci žiaci v štyroch odborných zameraniach na štyroch pracoviskách. Na farme v Plaveckom štvrtku, vo veterinárnej ambulancii, v MiniZOO Devín a v ZOO Bratislava. Môžeme skonštatovať, že praktické maturitné skúšky dopadli podľa očakávania, žiaci boli svedomito pripravení a preukázali pred odbornými komisiami svoje vedomosti i zručnosti. Blahoželáme a držíme palce do ďalšieho kola MS.

  Zobraziť viac
 • Anatomická pitva Anatomická pitva

  Žiaci 2. ročníka sa 10. 5. za asistencie MVDr. M. Kopčoka zúčastnili praktickej ukážky pitvy psa. Súčasne videli klasický typ pitevne, nástroje a pomôcky potrebné k pitve. Patológ im vysvetlil teoreticky a následne prakticky postup pitvy.

  Zobraziť viac
 • „Medzi životom a smrťou“ „Medzi životom a smrťou“

  23.4.2024 žiaci I. VET navštívili v priestoroch Ministerstva kultúry SR výstavu „Medzi životom a smrťou. Príbehy záchrany počas holokaustu“. Výstava sa venovala téme holokaustu prostredníctvom príbehov preživších a hrdinov, ktorí pomáhali prenasledovaným osobám a prezentovala osudy ľudí z 12 európskych krajín. Výstavu organizoval Ústav pamäti národa v spolupráci s Európskou sieťou Pamäť a solidarita. Žiaci mali možnosť si sami, v rámci aktivity na výstave, vyskúšať prostredníctvom fotografií poskladať práve jeden z takýchto príbehov preživších a hrdinov, ktorí pomáhali prenasledovaným osobám.

  Zobraziť viac
 • Prax v MiniZOO Devín Prax v MiniZOO Devín

  Žiaci štvrtého ročníka sa pripravovali na praktickú časť maturitnej skúšky v MiniZOO Devín. Precvičili si fixáciu zvierat (sliepka, baran, emu), podávanie liečiv, ošetrovanie poranení.

  Zobraziť viac