Školský výlet II.VET – PRAHA

V dňoch 26.6. – 27.6. 2023 sa uskutočnil dlho očakávaný výlet do Prahy. Žiaci i učitelia sa vopred veľmi tešili a boli plní očakávania. Cestou autobusom prevládala príjemná atmosféra a pred poludním sme sa dočkali. Vystúpili sme z autobusu a hurá do ulíc, uličiek, námestí, mostov a kostolov Stovežatej Prahy až po pražský hrad a Chrám sv. Víta, Zlatú uličku a zámockými schodmi až do Valdštejnských záhrad. Pri krásnom až horúcom počasí bola naša výprava únavná, chvíľami náročná, ale nezabudnuteľná. Bývali sme v hoteli Chodov, navštívili sme i obchodné centrum. Druhý deň sme sa peši vyštverali na Petřín, pozreli si všetky ponúkané atrakcie a zaujímavé zákutia tejto časti Prahy. Na Strahove sme naskočili do autobusu a hurááá domov. Všetci majú určite pekné žážitky....

 • Žiaci 4. ročníka a ich praktické maturity Žiaci 4. ročníka a ich praktické maturity

  V dňoch 2.5. – 7.5. 2024 sa tradične konala podľa harmonogramu Praktická časť odbornej zložky maturitnej skúšky. Skúšky sa zúčastnili všetci žiaci v štyroch odborných zameraniach na štyroch pracoviskách. Na farme v Plaveckom štvrtku, vo veterinárnej ambulancii, v MiniZOO Devín a v ZOO Bratislava. Môžeme skonštatovať, že praktické maturitné skúšky dopadli podľa očakávania, žiaci boli svedomito pripravení a preukázali pred odbornými komisiami svoje vedomosti i zručnosti. Blahoželáme a držíme palce do ďalšieho kola MS.

  Zobraziť viac
 • Anatomická pitva Anatomická pitva

  Žiaci 2. ročníka sa 10. 5. za asistencie MVDr. M. Kopčoka zúčastnili praktickej ukážky pitvy psa. Súčasne videli klasický typ pitevne, nástroje a pomôcky potrebné k pitve. Patológ im vysvetlil teoreticky a následne prakticky postup pitvy.

  Zobraziť viac
 • „Medzi životom a smrťou“ „Medzi životom a smrťou“

  23.4.2024 žiaci I. VET navštívili v priestoroch Ministerstva kultúry SR výstavu „Medzi životom a smrťou. Príbehy záchrany počas holokaustu“. Výstava sa venovala téme holokaustu prostredníctvom príbehov preživších a hrdinov, ktorí pomáhali prenasledovaným osobám a prezentovala osudy ľudí z 12 európskych krajín. Výstavu organizoval Ústav pamäti národa v spolupráci s Európskou sieťou Pamäť a solidarita. Žiaci mali možnosť si sami, v rámci aktivity na výstave, vyskúšať prostredníctvom fotografií poskladať práve jeden z takýchto príbehov preživších a hrdinov, ktorí pomáhali prenasledovaným osobám.

  Zobraziť viac
 • Prax v MiniZOO Devín Prax v MiniZOO Devín

  Žiaci štvrtého ročníka sa pripravovali na praktickú časť maturitnej skúšky v MiniZOO Devín. Precvičili si fixáciu zvierat (sliepka, baran, emu), podávanie liečiv, ošetrovanie poranení.

  Zobraziť viac