štvrtok, 12 október 2023 02:07

Prax prvého ročníka

Written by
Rate this item
(0 votes)

Naši prváci sa dostali do terénu....Absolvovali prax v ZOO Bratislava v čase 18.9. – 29.9.2023 v dvoch turnusoch. Vystriedali sa s plaveckým kurzom. Všetci naši nováčikovia sa zhodli na jednom, že prax bola super. To potešilo nie len všetkých učiteľov a vedenie školy, ale aj inštruktorov praxe a iste aj rodičov. Žiaci získali prvé kontakty s prírodou, so zvieratami, vyskúšali si prvotné úkony v starostlivosti o zvieratá, naučili sa veľa nového a zaujímavého. Všetci sa tešia na druhý polrok, kedy budú mať možnosť vo všetkých činnostiach v ZOO pokračovať, ale už nie ako úplní nováčikovia.

Naši prváci sa dostali do terénu....Absolvovali prax v ZOO Bratislava v čase 18.9. – 29.9.2023 v dvoch turnusoch. Vystriedali sa s plaveckým kurzom. Všetci naši nováčikovia sa zhodli na jednom, že prax bola super. To potešilo nie len všetkých učiteľov a vedenie školy, ale aj inštruktorov praxe a iste aj rodičov. Žiaci získali prvé kontakty s prírodou, so zvieratami, vyskúšali si prvotné úkony v starostlivosti o zvieratá, naučili sa veľa nového a zaujímavého. Všetci sa tešia na druhý polrok, kedy budú mať možnosť vo všetkých činnostiach v ZOO pokračovať, ale už nie ako úplní nováčikovia.

Read 401 times Last modified on streda, 15 november 2023 20:24
 • Žiaci 4. ročníka a ich praktické maturity Žiaci 4. ročníka a ich praktické maturity

  V dňoch 2.5. – 7.5. 2024 sa tradične konala podľa harmonogramu Praktická časť odbornej zložky maturitnej skúšky. Skúšky sa zúčastnili všetci žiaci v štyroch odborných zameraniach na štyroch pracoviskách. Na farme v Plaveckom štvrtku, vo veterinárnej ambulancii, v MiniZOO Devín a v ZOO Bratislava. Môžeme skonštatovať, že praktické maturitné skúšky dopadli podľa očakávania, žiaci boli svedomito pripravení a preukázali pred odbornými komisiami svoje vedomosti i zručnosti. Blahoželáme a držíme palce do ďalšieho kola MS.

  Zobraziť viac
 • Anatomická pitva Anatomická pitva

  Žiaci 2. ročníka sa 10. 5. za asistencie MVDr. M. Kopčoka zúčastnili praktickej ukážky pitvy psa. Súčasne videli klasický typ pitevne, nástroje a pomôcky potrebné k pitve. Patológ im vysvetlil teoreticky a následne prakticky postup pitvy.

  Zobraziť viac
 • „Medzi životom a smrťou“ „Medzi životom a smrťou“

  23.4.2024 žiaci I. VET navštívili v priestoroch Ministerstva kultúry SR výstavu „Medzi životom a smrťou. Príbehy záchrany počas holokaustu“. Výstava sa venovala téme holokaustu prostredníctvom príbehov preživších a hrdinov, ktorí pomáhali prenasledovaným osobám a prezentovala osudy ľudí z 12 európskych krajín. Výstavu organizoval Ústav pamäti národa v spolupráci s Európskou sieťou Pamäť a solidarita. Žiaci mali možnosť si sami, v rámci aktivity na výstave, vyskúšať prostredníctvom fotografií poskladať práve jeden z takýchto príbehov preživších a hrdinov, ktorí pomáhali prenasledovaným osobám.

  Zobraziť viac
 • Prax v MiniZOO Devín Prax v MiniZOO Devín

  Žiaci štvrtého ročníka sa pripravovali na praktickú časť maturitnej skúšky v MiniZOO Devín. Precvičili si fixáciu zvierat (sliepka, baran, emu), podávanie liečiv, ošetrovanie poranení.

  Zobraziť viac