Pre štvrtákov netradičný piatok

V piatok 28.2. 2022 mali naši štvrtáci tak trochu iné vyučovanie. Samozrejme nezaháľali ani sa neulievali, ale zúčastnili sa dvoch akcií, ktoré vopred dohodlo vedenie školy a zabezpečilo ich realizáciu.

Hneď po druhej vyučovacej hodine sa žiaci zúčastnili prezentácie o možnostiach štúdia na Slovenskej poľnohospodárskej univerzite v Nitre. Zástupcovia fakulty agrobiológie a potravinových zdrojov žiakom priblížili odbory štúdia, poukázali na výhody a nevýhody interného a externého štúdia i na všetky podmienky prijatia na štúdium a jeho zvládnutie. Na konci sa rozpútala diskusia, v ktorej mali žiaci možnosť dostať odpovede na ich otázky.

Pred poludním ešte v tento deň sa naši štvrtáci zúčastnili testovania k MS 2022 zo slovenského jazyka a literatúry. Naša škola bola vylosovaná na NÚCEMe a pod dohľadom pracovníčok z inštitúcie NÚCEM  písali žiaci test. Takto si mohli na vlastnej koži vyskúšať, čo ich čaká na MS a zároveň pomôcť pri tvorbe a zdokonaľovaní testov pre MS zo slovenčiny.

 • Žiaci 4. ročníka a ich praktické maturity Žiaci 4. ročníka a ich praktické maturity

  V dňoch 2.5. – 7.5. 2024 sa tradične konala podľa harmonogramu Praktická časť odbornej zložky maturitnej skúšky. Skúšky sa zúčastnili všetci žiaci v štyroch odborných zameraniach na štyroch pracoviskách. Na farme v Plaveckom štvrtku, vo veterinárnej ambulancii, v MiniZOO Devín a v ZOO Bratislava. Môžeme skonštatovať, že praktické maturitné skúšky dopadli podľa očakávania, žiaci boli svedomito pripravení a preukázali pred odbornými komisiami svoje vedomosti i zručnosti. Blahoželáme a držíme palce do ďalšieho kola MS.

  Zobraziť viac
 • Anatomická pitva Anatomická pitva

  Žiaci 2. ročníka sa 10. 5. za asistencie MVDr. M. Kopčoka zúčastnili praktickej ukážky pitvy psa. Súčasne videli klasický typ pitevne, nástroje a pomôcky potrebné k pitve. Patológ im vysvetlil teoreticky a následne prakticky postup pitvy.

  Zobraziť viac
 • „Medzi životom a smrťou“ „Medzi životom a smrťou“

  23.4.2024 žiaci I. VET navštívili v priestoroch Ministerstva kultúry SR výstavu „Medzi životom a smrťou. Príbehy záchrany počas holokaustu“. Výstava sa venovala téme holokaustu prostredníctvom príbehov preživších a hrdinov, ktorí pomáhali prenasledovaným osobám a prezentovala osudy ľudí z 12 európskych krajín. Výstavu organizoval Ústav pamäti národa v spolupráci s Európskou sieťou Pamäť a solidarita. Žiaci mali možnosť si sami, v rámci aktivity na výstave, vyskúšať prostredníctvom fotografií poskladať práve jeden z takýchto príbehov preživších a hrdinov, ktorí pomáhali prenasledovaným osobám.

  Zobraziť viac
 • Prax v MiniZOO Devín Prax v MiniZOO Devín

  Žiaci štvrtého ročníka sa pripravovali na praktickú časť maturitnej skúšky v MiniZOO Devín. Precvičili si fixáciu zvierat (sliepka, baran, emu), podávanie liečiv, ošetrovanie poranení.

  Zobraziť viac