Školské kolo SOČ

Dňa 6.3.2014 sa uskutočnilo pod organizačným vedením RNDr. D. Zicha školské kolo stredoškolskej odbornej činnosti v odboroch:
03 Chémia, potravinárstvo
05 Životné prostredie, geografia, geológia
06 Zdravotníctvo a farmakológia
Komisia pre školské kolo bola v zložení Mgr. E. Fulmek, Ing. R. Kantová a MVDr. K. Kovács.
V odbore 03 Chémia, potravinárstvo komisia určila týchto víťazov:
1. miesto -Gabriela Holická (II.VET),
2. miesto -Lenka Jánošíková, Mária Tekulová (III.VET)
V odbore 05 Životné prostredie, geografia, geológia komisia udelila len 1. Miesto. Obsadila ho dvojica z II.VET - Marcela Tlčíková, Eva Markušová
V odbore 06 Zdravotníctvo a farmakológia sa na 1. mieste umiestnila dvojica Vladimíra Határová a Sabína Červeňová z II. VET. Druhé miesto obsadila dvojica z III. VET - Tomáš Kosiba a Nina Richterová.
Náročnosť prác a kvalitu prezentácií ocenila nielen komisia ale aj obecenstvo tvorené žiakmi školy. Výhercom gratulujeme a želáme veľa úspechov v Krajskom kole SOČ.

• Žiaci 4. ročníka a ich praktické maturity Žiaci 4. ročníka a ich praktické maturity

V dňoch 2.5. – 7.5. 2024 sa tradične konala podľa harmonogramu Praktická časť odbornej zložky maturitnej skúšky. Skúšky sa zúčastnili všetci žiaci v štyroch odborných zameraniach na štyroch pracoviskách. Na farme v Plaveckom štvrtku, vo veterinárnej ambulancii, v MiniZOO Devín a v ZOO Bratislava. Môžeme skonštatovať, že praktické maturitné skúšky dopadli podľa očakávania, žiaci boli svedomito pripravení a preukázali pred odbornými komisiami svoje vedomosti i zručnosti. Blahoželáme a držíme palce do ďalšieho kola MS.

• Anatomická pitva Anatomická pitva

Žiaci 2. ročníka sa 10. 5. za asistencie MVDr. M. Kopčoka zúčastnili praktickej ukážky pitvy psa. Súčasne videli klasický typ pitevne, nástroje a pomôcky potrebné k pitve. Patológ im vysvetlil teoreticky a následne prakticky postup pitvy.

• „Medzi životom a smrťou“ „Medzi životom a smrťou“

23.4.2024 žiaci I. VET navštívili v priestoroch Ministerstva kultúry SR výstavu „Medzi životom a smrťou. Príbehy záchrany počas holokaustu“. Výstava sa venovala téme holokaustu prostredníctvom príbehov preživších a hrdinov, ktorí pomáhali prenasledovaným osobám a prezentovala osudy ľudí z 12 európskych krajín. Výstavu organizoval Ústav pamäti národa v spolupráci s Európskou sieťou Pamäť a solidarita. Žiaci mali možnosť si sami, v rámci aktivity na výstave, vyskúšať prostredníctvom fotografií poskladať práve jeden z takýchto príbehov preživších a hrdinov, ktorí pomáhali prenasledovaným osobám.

• Prax v MiniZOO Devín Prax v MiniZOO Devín

Žiaci štvrtého ročníka sa pripravovali na praktickú časť maturitnej skúšky v MiniZOO Devín. Precvičili si fixáciu zvierat (sliepka, baran, emu), podávanie liečiv, ošetrovanie poranení.