Divadelné predstavenie Peter a Lucia

V stredu 7. 5. 2014 sme sa my žiaci III. VET mohli „kultúrne vyblázniť“ na divadelnom predstavení Peter a Lucia. Návštevu Malej scény STU sme zobrali vážne, ako sa na pravých divadelných nadšencov patrí, a elegantne sme sa obliekli. Zhasnuté svetlá a prvé tóny hudby Deža Ursínyho v podaní kapely Vladislava Šarišského TALENT TRANSPORT naživo nás ihneď vtiahli do deja. Aj preto nás tento pôvodný slovenský komorný muzikál na motívy slávnej novely Romaina Rollanda doslova chytil za srdce. S nadšením sme sledovali osud lásky dvoch mladých osemnásťročných ľudí v čase vojny. Herecké výkony boli natoľko presvedčivé, že sa nám neraz zdalo, akoby sme aj my boli súčasťou tohto krásneho a osudového príbehu. Ďakujeme za tento emotívny a nezabudnuteľný kultúrny zážitok a tešíme sa nabudúce.

 • Žiaci 4. ročníka a ich praktické maturity Žiaci 4. ročníka a ich praktické maturity

  V dňoch 2.5. – 7.5. 2024 sa tradične konala podľa harmonogramu Praktická časť odbornej zložky maturitnej skúšky. Skúšky sa zúčastnili všetci žiaci v štyroch odborných zameraniach na štyroch pracoviskách. Na farme v Plaveckom štvrtku, vo veterinárnej ambulancii, v MiniZOO Devín a v ZOO Bratislava. Môžeme skonštatovať, že praktické maturitné skúšky dopadli podľa očakávania, žiaci boli svedomito pripravení a preukázali pred odbornými komisiami svoje vedomosti i zručnosti. Blahoželáme a držíme palce do ďalšieho kola MS.

  Zobraziť viac
 • Anatomická pitva Anatomická pitva

  Žiaci 2. ročníka sa 10. 5. za asistencie MVDr. M. Kopčoka zúčastnili praktickej ukážky pitvy psa. Súčasne videli klasický typ pitevne, nástroje a pomôcky potrebné k pitve. Patológ im vysvetlil teoreticky a následne prakticky postup pitvy.

  Zobraziť viac
 • „Medzi životom a smrťou“ „Medzi životom a smrťou“

  23.4.2024 žiaci I. VET navštívili v priestoroch Ministerstva kultúry SR výstavu „Medzi životom a smrťou. Príbehy záchrany počas holokaustu“. Výstava sa venovala téme holokaustu prostredníctvom príbehov preživších a hrdinov, ktorí pomáhali prenasledovaným osobám a prezentovala osudy ľudí z 12 európskych krajín. Výstavu organizoval Ústav pamäti národa v spolupráci s Európskou sieťou Pamäť a solidarita. Žiaci mali možnosť si sami, v rámci aktivity na výstave, vyskúšať prostredníctvom fotografií poskladať práve jeden z takýchto príbehov preživších a hrdinov, ktorí pomáhali prenasledovaným osobám.

  Zobraziť viac
 • Prax v MiniZOO Devín Prax v MiniZOO Devín

  Žiaci štvrtého ročníka sa pripravovali na praktickú časť maturitnej skúšky v MiniZOO Devín. Precvičili si fixáciu zvierat (sliepka, baran, emu), podávanie liečiv, ošetrovanie poranení.

  Zobraziť viac