Lyžiarsky kurz 19.-24.1.2014

Predposledný januárový týždeň bol pre mnohých druhákov a tretiakov dlho očakávaným – veď mali pokoj od školy a mohli utužiť partiu na bielych svahoch našich Nízkych Tatier. Lyžiarsky kurz zmenil po niekoľkých rokoch lokál, z Veľkej Rače – Oščadnice sme sa presunuli na Chopok, ktorý prepojením južnej a severnej strany vytvoril pravdepodobne naše najväčšie lyžiarske stredisko. A zmena to bola teda vydarená. Prvotné obavy zo zelených svahov nám pri pohľade z autobusu na zasnežený kopec hneď prešli. Zažili sme všetky vrtochy počasia – dážď, sneh, hmla, vietor, ale aj slnečné lúče hodné opaľovania sa. Schuti sme sa vylyžovali na Kosodrevine, ale aj Jasnej, zasúťažili si v školských pretekoch v zjazdovom lyžovaní, užili si veľa srandy, či už na svahu pri fantastickom programe, či vo voľnom čase. Ani sme sa nenazdali a bol piatok, čas nášho odchodu. Z lyžiarskeho sme sa vrátili živí a zdraví, plní zážitkov. Druháci sa už tešia na budúcoročný kurz, tretiaci si už budú musieť nechať zájsť chuť a spraviť si apetít na maturitu.

 • Prax v MiniZOO Devín Prax v MiniZOO Devín

  Žiaci štvrtého ročníka sa pripravovali na praktickú časť maturitnej skúšky v MiniZOO Devín. Precvičili si fixáciu zvierat (sliepka, baran, emu), podávanie liečiv, ošetrovanie poranení.

  Zobraziť viac
 • Stredoškolská odborná činnosť – hipoterapia Stredoškolská odborná činnosť – hipoterapia

  Žiačka 2. ročníka, Stela, vypracovala pod vedením p. učiteľa Fulmeka projekt o vplyve koní na zlepšenie zdravotného stavu človeka. Prácu odprezentovala pred komisiou 20. 02. 2024 s veľkým úspechom a maturanti, ktorí tvorili odborné publikum, vysoko ocenili odbornosť a pripravenosť prednášajúcej Stely. Budeme držať Stele palce, aby svoju prácu predstavila úspešne aj pred komisiou Krajského kola SOČ.

  Zobraziť viac
 • Peter a Lucia Peter a Lucia

  Polročnú klasifikáciu sme spolu s maturantmi ukončili 30. 1. 2024 návštevou divadelného predstavenia. Prípravu na maturitnú skúšku nám spríjemnilo divadlo Ludus predstavením Peter a Lucia na motívy rovnomenného komorného románu od Romaina Rollanda. Láska dvoch mladých ľudí počas prvej svetovej vojny nájde svoju smrť v ruinách zbombardovaného Kostola sv. Gervaisa a Protasia v Paríži, v čase veľkonočných sviatkov. Predzvesťou smrti je zjavenie rusovlasého dievčatka v kostole. Je láska odsúdená na smrť? Je smrť cieľom života? Je vojna (a zisk z nej) hodnotnejšia ako láska? Je symbolika veľkonočného zmŕtvychvstania Ježiša vyjadrením nádeje v znovuzrodenie lásky a mieru?

  Zobraziť viac
 • Polročný volejbalový turnaj 2024 Polročný volejbalový turnaj 2024

  Nie je dôležité vyhrať, ale osláviť to. Tak znelo heslo nášho tohtoročného, tentokrát polročného, volejbalového turnaja VET CUP 2024. Výsledky neboli úplne dôležité, potešilo najmä to, že sa nehrala iba aká-taká prehadzovaná, ale v určitých momentoch to bol nervydrásajúci seriózny volejbal. Víťazi zo 4.ročníka ťažili najmä z volejbalového krúžku, kde si vycibrili techniku do dokonalosti.

  Zobraziť viac