Othello

2. október 2014 sa pre nás žiakov 2. ročníka niesol v kultúrnom duchu. Na doskách, ktoré znamenajú svet, sme ešte pred samotnou premiérou mali možnosť vidieť slávnu Shakespearovu tragédiu o sile slova a manipulácii, o predsudkoch a neznášanlivosti a o láske, ktorá vraždí, Othello. Zo skríň sme preto vytiahli a oprášili krásne elegantné oblečenie a naše kroky smerovali na Malú scénu STU. Už prvé slová Jaga, v podaní herca Igora Adamca, nám sľubovali nezabudnuteľný kultúrny zážitok, čo sa nám po roztiahnutí opony aj potvrdilo. Nad Jagovou neuveriteľnou schopnosťou manipulovať s ľuďmi ako s figúrkami s ľadovým pokojom a jeho intrigánskymi plánmi, sme krútili hlavami. Účastníkmi jeho hry a postupne aj obeťami sa napokon stanú všetci. Z divadla sme odchádzali plní dojmov a emócií. Ďakujeme a tešíme sa nabudúce.

 

 • Obory a jazerá Obory a jazerá

  Dňa 12. 4. sa žiaci 3. ročníka a 2. ročníka (zameranie 03) zúčastnili exkurzie v špičkových oborách – odchytových zariadeniach na muflóny, daniele a jelene. Na vopred zastrelenom mladom diviakovi videli spôsob uskladnenia, chladenia a vývrhu. Pracovníci žiakom povolili, za dodržania všetkých bezpečnostných opatrení, vykonať odber vzoriek na trichinelu a africký mor ošípaných. Na záver žiaci navštívili aj bitúnok pre lovné zvery, kde im bolo vysvetlené a ukázané spracovanie mäsa.

  Zobraziť viac
 • Lyžiarsky výcvik 2023 Lyžiarsky výcvik 2023

  Jarná lyžovačka druhákov a tretiakov sa nám minulý rok osvedčila, tak sme jej dali šancu aj tento rok. A urobili sme dobre. Kým v nížinách kvitli stromy, my sme lyžovali na zasnežených pláňach Chopku, kde bolo snehu až až. Popri lyžovaní sme si užili slnenie sa na horskom slnku, vychutnali horúcu čokoládu v après-ski a dobíjali energiu tak, ako to je len na horách možné.

  Zobraziť viac
 • Peter a Lucia – láska v čase vojny Peter a Lucia – láska v čase vojny

  Maturanti si v utorok 14. februára pozreli v Divadle L+S, v rámci opakovania učiva z literatúry, divadelné predstavenie Peter a Lucia. Predstavenie bolo interaktívne a emotívne, vizuálne i slovne veľmi atraktívne. Romain Rolland sa nám tak všetkým určite vryl do pamäti. Symbolicky sme oslávili sviatok sv. Valentína – sviatok lásky.

  Zobraziť viac
 • Praktická výučba Praktická výučba

  Na hodine VND, pod dozorom MVDr. Kopčoka, žiaci maturitného ročníka prakticky prevádzali výplach hrvoľa sliepky, strihali letky a aplikovali tuberkulín do laloka. Fixácia sliepky prebehla na výbornú.

  Zobraziť viac