Pravidlá učebnej a odbornej prevádzkovej praxe

1. Učebná a odborná prax (ďalej len prax) žiaka prvého ročníka v jednom vyučovacom dni trvá najviac šesť vyučovacích hodín a žiaka druhého ročníka až štvrtého ročníka v jednom vyučovacom dni trvá najviac sedem vyučovacích hodín.
  2. Žiak, alebo skupina žiakov, po dohode s inštruktorom môžu pracovný čas primerane upraviť, pri dodržaní dĺžky praxe.
  3. Žiak je povinný sa oboznámiť s obsahom, rozsahom a náplňou praxe.
  4. Žiak si vedie denník praxe, zapisuje doňho priebeh praxe a získané informácie. Pri kontrole praxe je žiak povinný denník praxe predložiť.
  5. V posledný deň praxe si žiak nechá potvrdiť inštruktorom hodnotenie praxe, ktoré vlepí do denníka za záznam z posledného dňa praxe. Denník praxe žiak odovzdá učiteľovi pre prax v prvý deň po nástupe do školy.
  6. Akékoľvek zmeny v termínoch zaradenia do praxe musia byť v dostatočnom predstihu odsúhlasené učiteľom pre prax.
  7. Žiak sa počas  praxe správa slušne a iniciatívne, aby robil dobré meno sebe a škole.
  8. Žiak nesmie počas trvania praxe opustiť miesto praxe bez súhlasu inštruktora praxe.
  9. Osobitne dôsledne sa vyžaduje dodržiavanie poučenia o bezpečnosti pri práci, protipožiarnych opatrení a hygienických predpisov na jednotlivých pracoviskách praxe.
  10. Akýkoľvek úraz počas praxe je žiak povinný hlásiť učiteľovi pre prax.
  11. Jednodennú absenciu na praxi môže ospravedlniť rodič.
  12. Absencia počas praxe v trvaní viac ako jeden deň musí byť ospravedlnená lekárom.
  13. Viac ako jednodenná absencia na praxi musí byť nahradená po dohode s učiteľom pre prax.
  14. Nedodržanie termínu odovzdania denníka praxe, nedostatočne vedený denník praxe a tiež porušenie ostatných pravidiel praxe je dôvod na zníženie známky z praxe!
  15. Denník praxe je žiak povinný predložiť maturitnej komisii na praktickej časti odbornej zložky maturitnej skúšky.

Schválené dňa: 9. 9. 2016
Platné od: 9. 9. 2016

v. r.  Mgr. Erika Melichová
poverená riadením školy

• Prax žiakov 2. ročníka Prax žiakov 2. ročníka

Druhý ročník našej školy sa zúčastnil 2-týždňovej praxe – od 7.6. do 18.6. 2021. Ako žiaci ostatných ročníkov i druháci hodnotili prax na výbornú. Prax absolvovali pod vedením skúsených inštruktorov v ZOO Bratislava, v MiniZOO Devín a v prevádzkach SuperZOO po celom území Bratislavy. Počasie nesklamalo, celý čas bolo krásne slnečno a teplo a preto okrem praktických skúseností a zručností žiaci získali bronzový odtieň pokožky. V denníkoch praxe sa objavia určite zaujímavé príspevky, popisy činností a pekné fotky.

• Prax žiakov 3. ročníka Prax žiakov 3. ročníka

Aj naši tretiaci sa konečne, po dlhom období dištančného vzdelávania, dočkali praxe. Absolvovali ju počas dvoch týždňov od 24.5. do 4.6. 2021. Vystriedali niekoľko pracovísk praxe – ZOO Bratislava, MiniZOO Devín a zúčastnili sa aj praxe vo veterinárnych ambulanciách. Zo všetkých pracovísk priniesli len to najlepšie hodnotenie – známky „výborný“. Teraz sa vrátili plní nielen zážitkov, ale aj získaných vedomostí a zručností do školských lavíc. Ale prax bude pokračovať....Od 21.6. sa na pracoviská ešte na dva týždne vrátia.

• Dovidenia, maturanti! Dovidenia, maturanti!

Dňa 24.5.2021 sa naši maturanti naposledy posadili do lavíc vo svojej triede. Prišli si poslednýkrát prevziať vysvedčenia. Tento moment sme si zvečnili fotkou. Veď, nech majú na čo spomínať ....
    Milí naši bývalí žiaci, želáme Vám veľa úspechov v univerzite Vášho života, spokojnosť a splnené kariérne a životné sny.
    Váš pedagogický kolektív

• Prax prvého ročníka v ZOO Bratislava a v MiniZOO Devín Prax prvého ročníka v ZOO Bratislava a v MiniZOO Devín

Naši prváci sa zúčastnili v týždni od 17.5. do 21.5. 2021 praxe, kde načerpali nové skúsenosti a zručnosti. Prax sa uskutočnila na dvoch pracoviskách – ZOO Bratislava a MiniZOO Devín. Na oboch miestach boli s našimi žiakmi veľmi spokojní. Žiaci tiež nešetrili pochvalami, prax splnila ich očakávania a spokojní sa vrátili opäť do školských lavíc.