obr1 obr2 obr3 obr4

Filmový festival JEDEN SVET

Prehliadku mesta a film v rámci festivalu Jeden svet pod názvom Jenica a Perla absolvovali žiaci I.VET dňa 17.10. 2017.

Film zachytával osudy dvoch dievčat rómskeho pôvodu, ktoré sa s tanečnou skupinou Kesaj Čhave prebojovali až do súťaže Slovensko má talent. Potom sa ale obidve rómske dievčatá vrátili domov. Sedemnásťročná Jenica, pôvodom z Rumunska, do Paríža, kde cieľavedome kráča za svojím snom stať sa kaderníčkou a začleniť sa tak do väčšinovej spoločnosti.

Jej kamarátka Perla, ktorá žije v osade pod Vysokými Tatrami, na základnej škole prepadáva a voči “gadžom” je nedôverčivá. Svoju budúcnosť vidí každá z nich inak, pri tanci však stále nachádzajú to, čo majú spoločné. Po filme nasledovala diskusia o problémoch multikultúrnej spoločnosti a postojoch jednotlivcov k nim.

Trasa prehliadky viedla z Hodžovho námestia pod Michalskú bránu, cez Korzo okolo Univerzitnej knižnice na Hlavné námestie a okolo „Čumila“ na Hviezdoslavovo námestie k SND. Naspäť cez Hlavné a Primaciálne námestie na Obchodnú ulicu. Prehliadka historického centra mesta sa veľmi vydarila, pretože bolo krásne počasie babieho leta a slnkom zaliate pamätihodnosti priam okúzľovali.

Čo sa u nás udialo

Naša škola sa zapojila do národného projektu „Zvyšovanie kvality vzdelávania v ZŠ a SŠ s využitím elektronického testovania“. Cieľom projektu je skvalitniť testovanie a zvýšiť objektivitu posudzovania vzdelávacích výsledkov žiakov. Veríme, že sa žiakom testovanie zapáči, a aj vďaka tomuto projektu sa zvýši vzdelanostná úroveň žiakov.

Súťažíme o pridelenie grantu na zariadenie posilňovne

Váš hlas nám pomôže vyhrať grant a budeme môcť cvičiť nielen ducha ale aj telo. V zdravom tele zdravý duch!

Naši žiaci Vám ďakujú! PS: Ak by sme grant nezískali, je tu ešte iná možnosť. Nakupujete on-line? Pred nákupom uveďte názov našej školy a po zaplatení nám bude pripísané %. Bližšie info na http://www.givenio.com/sk/eshops/

Ďakujeme!

Január

Kika na olympiáde