Devínska Kobyla

16. 4. - Predveľkonočnú stredu sme boli spoznávať krásy Národnej prírodnej rezervácie Devínska Kobyla. Dozvedeli sme sa, že aj v okolí Bratislavy bolo niekedy more. Trošku sme sa, aj keď s miernym frflaním, poprechádzali a mali sme šťastie zazrieť krásnu dúhu. Najlepšie ale bolo najmä to, že sme sa neučili v škole, pri tabuli, ale v prírode. Akciu pre 1., 2. a 3. Ročník zorganizoval Mgr. E. Fulmek a pedagogický dozor tvorili Mgr. M. Vančo, PhD., MVDr. K. Kovács a RNDr. D. Zich.

• Žiaci 4. ročníka a ich praktické maturity Žiaci 4. ročníka a ich praktické maturity

V dňoch 2.5. – 7.5. 2024 sa tradične konala podľa harmonogramu Praktická časť odbornej zložky maturitnej skúšky. Skúšky sa zúčastnili všetci žiaci v štyroch odborných zameraniach na štyroch pracoviskách. Na farme v Plaveckom štvrtku, vo veterinárnej ambulancii, v MiniZOO Devín a v ZOO Bratislava. Môžeme skonštatovať, že praktické maturitné skúšky dopadli podľa očakávania, žiaci boli svedomito pripravení a preukázali pred odbornými komisiami svoje vedomosti i zručnosti. Blahoželáme a držíme palce do ďalšieho kola MS.

• Anatomická pitva Anatomická pitva

Žiaci 2. ročníka sa 10. 5. za asistencie MVDr. M. Kopčoka zúčastnili praktickej ukážky pitvy psa. Súčasne videli klasický typ pitevne, nástroje a pomôcky potrebné k pitve. Patológ im vysvetlil teoreticky a následne prakticky postup pitvy.

• „Medzi životom a smrťou“ „Medzi životom a smrťou“

23.4.2024 žiaci I. VET navštívili v priestoroch Ministerstva kultúry SR výstavu „Medzi životom a smrťou. Príbehy záchrany počas holokaustu“. Výstava sa venovala téme holokaustu prostredníctvom príbehov preživších a hrdinov, ktorí pomáhali prenasledovaným osobám a prezentovala osudy ľudí z 12 európskych krajín. Výstavu organizoval Ústav pamäti národa v spolupráci s Európskou sieťou Pamäť a solidarita. Žiaci mali možnosť si sami, v rámci aktivity na výstave, vyskúšať prostredníctvom fotografií poskladať práve jeden z takýchto príbehov preživších a hrdinov, ktorí pomáhali prenasledovaným osobám.

• Prax v MiniZOO Devín Prax v MiniZOO Devín

Žiaci štvrtého ročníka sa pripravovali na praktickú časť maturitnej skúšky v MiniZOO Devín. Precvičili si fixáciu zvierat (sliepka, baran, emu), podávanie liečiv, ošetrovanie poranení.