Covid 19

Oznam pre osoby vstupujúce do objektu školy a školského zariadenia

Nikto s príznakmi infekcie dýchacích ciest, ktoré by mohli zodpovedať známym príznakom ochorenia COVID-19 (neprimeraná únava, bolesť hlavy a tela, zvýšená telesná teplota, kožná vyrážka, nádcha, bolesť hrdla, strata čuchu a chuti, kašeľ, sťažené dýchanie, známky ochorenia tráviaceho traktu bolesť brucha, vracanie, hnačka), ako aj inej infekčnej choroby nesmie vstúpiť do priestorov školy a školského zariadenia. Pri výskyte týchto príznakov je potrebné telefonicky kontaktovať lekára. Po každom prerušení dochádzky do školy v trvaní 3 a viac po sebe nasledujúcich dní (vrátane víkendov a sviatkov) rodič predkladá „Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti“ dieťaťa/žiaka.

Návštevník školy a školského zariadenia môže vstúpiť len na základe „Písomného vyhlásenia o bezpríznakovosti“ pre návštevníka.

skolsky semafor

Písomné vyhlásenie návštevníka o bezpríznakovosti

Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti žiaka

Návod na použitie samodiagnostického testu

Oznámenie o výnimke z karantény

Čestné vyhlásenie o pozitivite antigénového samotestu na ochorenie COVID-19 a o absolvovaní izolácie

• Druháci na praxi v ambulanciách Druháci na praxi v ambulanciách

Naši druháci sa v týždni od 25.4. do 29.4. 2022 zúčastnili praxe. Po prvýkrát boli zaradení do veterinárnych ambulancií. Všetci išli na pracoviská s očakávaním, mnohí v neistote, čo ich tam čaká. Po týždni sa vrátili s neskutočnými zážitkami, načerpanými skúsenosťami a získanými zručnosťami. Hodnotenie od veterinárnych lekárov priniesli na výbornú a až doladia Denníky praxe budú i výsledné známky vynikajúce. Pocity žiakov boli tiež veľmi pozitívne, takže celkové hodnotenie možno nazvať kladným.

• Prednáška -  Slovenský čuvač Prednáška - Slovenský čuvač

Chovateľka Slovenských čuvačov oboznámila žiakov 2. a 3. ročníka veľmi zaujímavo, aj za pomoci prezentácie, o chove nášho plemena zaradeného do FCI, jeho štandarde, bonitáciách. Vysvetlila jeho pôvod, prácu s ovcami a pomoc na salašoch. Žiaci sa zaujímali aj o povahové vlastnosti tejto rasy.

• Lyžiarsky výcvik Lyžiarsky výcvik

Tohtoročnú snehovú nádielku si užili žiaci druhého a tretieho ročníka na dlho očakávanom lyžiarskom výcviku v krásnom prostredí Nízkych Tatier. V dňoch od 27.3.- 1.4.2022 pod vedením Mgr. Meliškovej a Mgr. Fulmeka žiaci prevetrali lyže a snowboardy a vychutnali si výbornú jarnú lyžovačku na južnej aj severnej strane Chopku. Okrem samotnej lyžovačky sme si užili aj výstup na Chopok a s ním spojené krásne výhľady, guľovačku, čokoládu na Kamennej chate a tiež spoločné aktivity a chvíle oddychu na chate. Lyžiarsky hodnotíme na výbornú s hviezdičkou, pretože počas celého pobytu panovala skvelá nálada, parádne sme sa zabavili, naučili sme sa nové triky na lyžiach či snowboarde a v neposlednom rade si utužili vzťahy so spolužiakmi. Tešíme sa na ďalší rok <3

• Múzeum holokaustu v Seredi Múzeum holokaustu v Seredi

V stredu 30.3. nám počasie prialo, a tak sme sa vybrali na exkurziu do Serede. Prednáška na tému „Úteky z táborov smrti“ a konkrétne múzeum je síce smutné miesto, ale exkurzia namiesto vyučovania nás potešila. Cesta vlakom bola nezabudnuteľným zážitkom.