Vedecká cukráreň - jozefská

Žiaci III VET sa 19.3.2019 zúčastnili akcie Vedecká cukráreň s podtitulom Veľryba plná plastu, prečo záleží na tom, ako zaobchádzame so životným prostredím. Na nej Robert Hofrichter, zoológ a morský biológ pôsobiaci viac ako 30 rokov vo Viedni, rozprával, čo je jeho náplňou práce. Sústredil sa najmä na znečistenie oceánov ľuďmi, konkrétne plastovým odpadom. Situácia je tak vážna, že momentálne neexistuje na svete miesto, kde by sa tento odpad nenachádzal, najmä v jeho najnebezpečnejšej forme - mikroplastoch. Prednáška bola zakončená diskusiou, kde samotní žiaci navrhovali, ako by sme mohli prírode pomôcť.

 • Koncoročný výlet I.VET Koncoročný výlet I.VET

  Žiaci splavovali 28. júna Malý Dunaj. Zažili sme slnko, dážď. Vodu zdola, vodu zhora. Bolo kúpanie, plávanie, splavovanie, slnenie. V Jelke pri mlyne U Ernesta si každý objednal, na čo mal chuť. Prezliekol sa do posledného suchého oblečenia a autobusom sa šlo do Bratislavy.

  Zobraziť viac
 • Zázrak prírody a človek Zázrak prírody a človek

  Žiaci 1. ročníka sa v utorok 27. 6. 2023, v rámci exkurzie na konci školského roka, zúčastnili prehliadky expozícií Prírodovedného múzea SNM v Bratislave. Veľkou výhodou bolo, že fotografovanie bolo povolené, a tak si všetky zaujímavé postrehy mohli žiaci i pedagogický dozor zdokumentovať. Mimoriadne sa nám páčila expozícia Zázrak prírody – Človek v čase a priestore. Táto antropologická expozícia je pripravená pre návštevníkov s mimoriadnym akcentom na rôznorodosť spôsobov, akými poskytuje informácie. Expozície živočíchov z rôznych oblastí zeme a z rôznych období mali tiež svoje čaro a zaujali našu pozornosť. Okrem stálych expozícií sme si pozreli i tie putovné, napr. Od moderny po socialistický realizmus.

  Zobraziť viac
 • Včelárstvo Dedinský Včelárstvo Dedinský

  Žiaci 1. ročníka sa dňa 26. júna zúčastnili exkurzie vo včelárstve. Prehliadku začali zaujímavo – vyrobili si sviečku z včelieho plástu. Potom bola ochutnávka včelích medov. Nasledovala ukážka výroby medu a výrobkov z medu – napr. propolisu, materskej kašičky. Žiakov zaujala i prednáška o význame včely a tiež o klieštikovi (ektoparazit) ako najväčšej hrozbe nielen u nás. Na záver boli predstavené rôzne typy úľov. Videli aj včely za sklom, kde mohli pozorovať ich prácu a život, vrátane starostlivosti o matku. Po prednáške Ing. Dedinského žiaci dostali test, ktorý absolvovali k spokojnosti prednášajúceho i p. učiteľa MVDr. Kopčoka.

  Zobraziť viac
 • Ústne maturitné skúšky dopadli úspešne Ústne maturitné skúšky dopadli úspešne

  V týždni od 29.5. do 2.6. 2023 sa žiaci štvrtého ročníka vystriedali pri zelenom maturitnom stole. Všetci maturanti prichádzali s trémou, možno trochu s obavami i neistotou, ale domov odchádzali s úsmevom. Potešili sa aj ich učitelia, ktorí boli vo väčšine prípadov spokojní s odpoveďami svojich žiakov. Zodpovedali tomu aj výsledky i to, že všetci zmaturovali úspešne a ukončili pôsobenie na našej škole. Po štyroch rokoch sa tak stali zo žiakov maturanti a z maturantov absolventi. Teraz už len tou správnou nohou do života....

  Vďaka učiteľom – blahoželanie absolventom.

  Zobraziť viac
 • Účelové cvičenie II.VET + opekačka tretiakov Účelové cvičenie II.VET + opekačka tretiakov

  Na stredu 28.6. 2023 bolo naplánované účelové cvičenie II. ročníka a trieda III.VET si naplánovala opekačku na Železnej studničke. Nič nebránilo tomu, aby sme obe školské akcie spojili dohromady a vyrazili podľa plánu. Vykročili sme spod Červeného mosta turistickým tempom smer Železná studnička za svojim cieľom. Cestou sme pozorovali prírodu, rozoznávali druhy stromov, počúvali spev vtákov, stretli dokonca i srnku.... Venovali sme sa topografii, vysvetlili si mimoriadne situácie počas pobytu v prírode. Na cieľovom stanovišti, kým si tretiaci pripravovali ohnisko, si žiaci druhého ročníka zopakovali zdravovedu – prvú pomoc pri zranení a transport zranenej osoby. Tretiaci si pripravili opekačku a pokračovali v párty pod holým nebom. Druháci pokračovali v presune prírodou až do koncového bodu. Akcia 2v1 sa veľmi vydarila.

  Zobraziť viac
 • Školský výlet II.VET – PRAHA Školský výlet II.VET – PRAHA

  V dňoch 26.6. – 27.6. 2023 sa uskutočnil dlho očakávaný výlet do Prahy. Žiaci i učitelia sa vopred veľmi tešili a boli plní očakávania. Cestou autobusom prevládala príjemná atmosféra a pred poludním sme sa dočkali. Vystúpili sme z autobusu a hurá do ulíc, uličiek, námestí, mostov a kostolov Stovežatej Prahy až po pražský hrad a Chrám sv. Víta, Zlatú uličku a zámockými schodmi až do Valdštejnských záhrad. Pri krásnom až horúcom počasí bola naša výprava únavná, chvíľami náročná, ale nezabudnuteľná. Bývali sme v hoteli Chodov, navštívili sme i obchodné centrum. Druhý deň sme sa peši vyštverali na Petřín, pozreli si všetky ponúkané atrakcie a zaujímavé zákutia tejto časti Prahy. Na Strahove sme naskočili do autobusu a hurááá domov. Všetci majú určite pekné žážitky....

  Zobraziť viac
 • Koncoročný výlet 2023 Koncoročný výlet 2023

  Naši tretiaci vymenili po ruku Vysoké Tatry za Slovenský raj a oplatilo sa. Síce túra Suchou Belou nebola až taká suchá, ale bola o to krajšia. Zdolali sme rebríky, stupačky, niektorí sa okúpali v horskom potoku, niektorí prekonali svoje fóbie a najvytrvalejší pokorili aj Prielom Hornádu, čo bolo dokopy +/- 26km chodenia so 740m prevýšením za jeden deň. O to viac vhod padla utorňajšia regenerácia v Aquacity Poprad.

  Zobraziť viac