Aby každé dieťa malo rodinu....

S týmto heslom sa vydali do ulíc Bratislavy naši žiaci 1. a 2. ročníka – Tomáš, Rebeka, Barbora, Dominika, Luna a Marta. Dňa 8.12. 2017 sa zúčastnili verejnej zbierky VIANOCE S ÚSMEVOM. Organizátorom zbierky je nadácia DeDo v spolupráci s organizáciou Úsmev ako dar. Výťažok zo zbierky bude použitý na pomoc deťom v detských domovoch a na podporu rodín v núdzi. I naši žiaci prispeli na túto dobrú vec a snáď budú mať všetci ozajstné Vianoce nielen s úsmevom, ale aj v zdraví, šťastí a pohode. Ďakujeme.

 

 • Koncoročný výlet I.VET Koncoročný výlet I.VET

  Žiaci splavovali 28. júna Malý Dunaj. Zažili sme slnko, dážď. Vodu zdola, vodu zhora. Bolo kúpanie, plávanie, splavovanie, slnenie. V Jelke pri mlyne U Ernesta si každý objednal, na čo mal chuť. Prezliekol sa do posledného suchého oblečenia a autobusom sa šlo do Bratislavy.

  Zobraziť viac
 • Zázrak prírody a človek Zázrak prírody a človek

  Žiaci 1. ročníka sa v utorok 27. 6. 2023, v rámci exkurzie na konci školského roka, zúčastnili prehliadky expozícií Prírodovedného múzea SNM v Bratislave. Veľkou výhodou bolo, že fotografovanie bolo povolené, a tak si všetky zaujímavé postrehy mohli žiaci i pedagogický dozor zdokumentovať. Mimoriadne sa nám páčila expozícia Zázrak prírody – Človek v čase a priestore. Táto antropologická expozícia je pripravená pre návštevníkov s mimoriadnym akcentom na rôznorodosť spôsobov, akými poskytuje informácie. Expozície živočíchov z rôznych oblastí zeme a z rôznych období mali tiež svoje čaro a zaujali našu pozornosť. Okrem stálych expozícií sme si pozreli i tie putovné, napr. Od moderny po socialistický realizmus.

  Zobraziť viac
 • Včelárstvo Dedinský Včelárstvo Dedinský

  Žiaci 1. ročníka sa dňa 26. júna zúčastnili exkurzie vo včelárstve. Prehliadku začali zaujímavo – vyrobili si sviečku z včelieho plástu. Potom bola ochutnávka včelích medov. Nasledovala ukážka výroby medu a výrobkov z medu – napr. propolisu, materskej kašičky. Žiakov zaujala i prednáška o význame včely a tiež o klieštikovi (ektoparazit) ako najväčšej hrozbe nielen u nás. Na záver boli predstavené rôzne typy úľov. Videli aj včely za sklom, kde mohli pozorovať ich prácu a život, vrátane starostlivosti o matku. Po prednáške Ing. Dedinského žiaci dostali test, ktorý absolvovali k spokojnosti prednášajúceho i p. učiteľa MVDr. Kopčoka.

  Zobraziť viac
 • Ústne maturitné skúšky dopadli úspešne Ústne maturitné skúšky dopadli úspešne

  V týždni od 29.5. do 2.6. 2023 sa žiaci štvrtého ročníka vystriedali pri zelenom maturitnom stole. Všetci maturanti prichádzali s trémou, možno trochu s obavami i neistotou, ale domov odchádzali s úsmevom. Potešili sa aj ich učitelia, ktorí boli vo väčšine prípadov spokojní s odpoveďami svojich žiakov. Zodpovedali tomu aj výsledky i to, že všetci zmaturovali úspešne a ukončili pôsobenie na našej škole. Po štyroch rokoch sa tak stali zo žiakov maturanti a z maturantov absolventi. Teraz už len tou správnou nohou do života....

  Vďaka učiteľom – blahoželanie absolventom.

  Zobraziť viac
 • Účelové cvičenie II.VET + opekačka tretiakov Účelové cvičenie II.VET + opekačka tretiakov

  Na stredu 28.6. 2023 bolo naplánované účelové cvičenie II. ročníka a trieda III.VET si naplánovala opekačku na Železnej studničke. Nič nebránilo tomu, aby sme obe školské akcie spojili dohromady a vyrazili podľa plánu. Vykročili sme spod Červeného mosta turistickým tempom smer Železná studnička za svojim cieľom. Cestou sme pozorovali prírodu, rozoznávali druhy stromov, počúvali spev vtákov, stretli dokonca i srnku.... Venovali sme sa topografii, vysvetlili si mimoriadne situácie počas pobytu v prírode. Na cieľovom stanovišti, kým si tretiaci pripravovali ohnisko, si žiaci druhého ročníka zopakovali zdravovedu – prvú pomoc pri zranení a transport zranenej osoby. Tretiaci si pripravili opekačku a pokračovali v párty pod holým nebom. Druháci pokračovali v presune prírodou až do koncového bodu. Akcia 2v1 sa veľmi vydarila.

  Zobraziť viac
 • Školský výlet II.VET – PRAHA Školský výlet II.VET – PRAHA

  V dňoch 26.6. – 27.6. 2023 sa uskutočnil dlho očakávaný výlet do Prahy. Žiaci i učitelia sa vopred veľmi tešili a boli plní očakávania. Cestou autobusom prevládala príjemná atmosféra a pred poludním sme sa dočkali. Vystúpili sme z autobusu a hurá do ulíc, uličiek, námestí, mostov a kostolov Stovežatej Prahy až po pražský hrad a Chrám sv. Víta, Zlatú uličku a zámockými schodmi až do Valdštejnských záhrad. Pri krásnom až horúcom počasí bola naša výprava únavná, chvíľami náročná, ale nezabudnuteľná. Bývali sme v hoteli Chodov, navštívili sme i obchodné centrum. Druhý deň sme sa peši vyštverali na Petřín, pozreli si všetky ponúkané atrakcie a zaujímavé zákutia tejto časti Prahy. Na Strahove sme naskočili do autobusu a hurááá domov. Všetci majú určite pekné žážitky....

  Zobraziť viac
 • Koncoročný výlet 2023 Koncoročný výlet 2023

  Naši tretiaci vymenili po ruku Vysoké Tatry za Slovenský raj a oplatilo sa. Síce túra Suchou Belou nebola až taká suchá, ale bola o to krajšia. Zdolali sme rebríky, stupačky, niektorí sa okúpali v horskom potoku, niektorí prekonali svoje fóbie a najvytrvalejší pokorili aj Prielom Hornádu, čo bolo dokopy +/- 26km chodenia so 740m prevýšením za jeden deň. O to viac vhod padla utorňajšia regenerácia v Aquacity Poprad.

  Zobraziť viac